Wpis z mikrobloga

#korsir #odyn Teraz porównajcie sobie Tymona i Korsira. Tymon nie opowiada jak mu ciężko w życiu, nie gada dyrdymałów, że musiał siedzieć po nocach i wybierać szablony na stronę, że nie odpisują mu na maila, nie szuka miliona wymówek żeby czegoś nie robić. Tylko taki Tymon podaje przybliżony termin, mówi co będzie zrobione, jedzie na spotkanie biznesowe do Kapitana Przyczepy i załatwia współpracę. To są te detale. Jeden to poważny człowiek a drugi duże dziecko na garnuszku rodziców bawiące się w youtuba. Padło też sformułowanie, że prędzej czy później jedna ze stron czułaby się poszkodowana. Nie łatwo się domyśleć kto traciłby na tej "współpracy". Przychodzi taki Korsir, który nie zna się na kamperach, nigdy nie zbudował żadnego (i nieprędko zbuduje) i jako swój atut podaje, że umie podpinać akumulatorki. I wali ci taki prosto w twarz "to będzie mój sklep", podczas gdy całe zaplecze, zatowarowanie, know how ma być po twojej stronie. Obalony też został argument, że Korsir chciał szybko otwierać sklep. No jak widać Odyńce nie zwlekają, tylko już działają i mam dziwne przeczucie, że szybciej otworzą ten sklep niż Korsir.
  • 29
  • Odpowiedz
@bbul44: nie dość że szybciej otworzą to zanim się Kuba zorientuje to wszystko co on chciał sprzedawać w sklepie będzie u odyñcow i to taniej
ale Kuba się i tak nie przejmuje bo on może robić wszystko, nawet budować kanpery a wykopki co mogą? gówno mogą
  • Odpowiedz
@bbul44: Jak oni otworzą ten sklep szybciej niż @Korsir to można zrobić machajajacy_papiez.jpg. Przecież wtedy większość ludzi i tak będzie coś ogarniać u Odyna, a nie u Blondyna.

Do tego skoro na początku ten deal miał iść razem z Tymonem to raczej obie strony mają te same dojścia do towaru więc ciężko żeby asortyment się mega różnił. Tak samo ceny. Nie jesteś w stanie mieć bóg wie jakiej marży
  • Odpowiedz
@bbul44 do tego #korsir był przy sklepie Odyńców i nawet nie wpadł zbić piony tylko kapsle powkładał w felgi T4 i jazda do domu bo się spieszy. No 10 minut by chłopa zbawiło.
  • Odpowiedz
@bbul44: Z #korsir to już pełna beka na yt w komentarzach i tutaj. A #korsir próbuje swoimi "niby śmiesznymi komentarzami" sprawić że w sumie to jestem zabawnym chłopcem i kochajcie mnie dalej. Dostał ołów do nurkowania, po co? Przeceiż on juz nie nurkuje i nie będzie tego robił. Naprawdę, ktoś jeszcze wierzy w kampera i wyjazdy na poszukiwania? Obłęd.
  • Odpowiedz
@bbul44: Jestem dogadany z Kapitanem, będą jego produkty i obustronna współpraca we wspólnych grupach zakupowych. Razem zwiększając wolumen zakupowy możemy otrzymać większą marżę i mieć bardziej konkurencyjne ceny. Wystarczyły maile, WhattsApp i sprawa załatwiona. Też mógłbym teraz zapakować 4 litery w auto i jechać tam nagrać cokolwiek, żeby ładnie wyglądało wizerunkowo, ale wole działać.
Te słynne ogarnianie założenia konta i czekanie 3 tygodnie na maila to też jeden z powodów
  • Odpowiedz
@Korsir: lubię Cię, Odyna przestałem ogaldac bo typ był na dłuższą metę strasznie nudny.
U Ciebie zniechęcilo mnie to, że pół odcinka tłumaczyłes dlaczego chcesz coś zrobic (np dlaczego ta plaża ma mieć fajne 'dropy') a w nastepnym tłumaczyłes dlaczego nie miała.
Sklep odyncow ma pewne fory na start, ale to chyba nie ten sam target.
Generalnie kampery to imo mały światek i już trochę po jabłkach.
Anyway, trzymam kciuki.
  • Odpowiedz
  • 3
Też mógłbym teraz zapakować 4 litery w auto i jechać tam nagrać cokolwiek, żeby ładnie wyglądało wizerunkowo, ale wole działać.


@Korsir: A Tymon pojechał, nie musiał pajacować z nagrywaniem i wyszło bardzo dobrze wizerunkowo.

Te słynne ogarnianie założenia konta i czekanie 3 tygodnie na maila to też jeden z powodów rozdziału (tłumaczyłem się z nieswoich działań i średni miałem na to
  • Odpowiedz
@Korsir: O kim Ty piszesz? Bo chyba nie o sobie. Ze śmiechu z Ciebie to Ci się nawet styropiany z drzwi odklejają. Ty się ciesz że masz życzliwych sąsiadów, bo takie gromadzenie śmieci (w tym elektrośmieci) po prostu na kupie na glebie to też karalne jest. Chłopie ty młody jesteś a już Ci się g ó w n o do rąk klei, co będzie za 20-30 lat?
  • Odpowiedz
@bbul44:

Ciągle zmieniasz wersję wydarzeń. Wcześniej mówiłeś, że ty to ogarniałeś, pisałeś maile, a jak Odyńce usunęli maila, to płakałeś, że straciłeś dostęp i musisz zaczynać od nowa. A teraz wciskasz wersję, że nie było to twoim obowiązkiem.


Ja wybierałem i pisałem do hurtowni, potem jak przychodziło zakładanie konta B2B to przechodziło to na Odyńców - bo robili to na swoich mailach i hasłach.
  • Odpowiedz
@Korsir: chcesz być traktowany poważnie to skończ cokolwiek co zacząłeś z tych wszystkich "projektów". Jak ludzie mają opiniować Twój sklep nie patrząc na Twój całokształt? Gość sprzedający rzeczy do kampera, któremu od roku bus wrasta na podwórku? Będąc potencjalnym klientem, jeżeli miałbym wybór to wolałbym zrobić zakupy u Odyna bo mimo iż ja to wiem, że on sam nie zbudował swoich busów i T4 i Renówki to jednak ktoś kto
  • Odpowiedz
@Kamilek2323: możliwe, że tak będzie. Jednak licze na to, że ludzie kupią za względu na to jaką ktos ma wiedzę techniczno-elektryczną i wie jak co połączyć i obliczyć instalacje. Samo posiadanie kampera dla mnie nic by nie znaczyło
  • Odpowiedz
@Korsir: to pokaż tą wiedzę i buduj tego kampera bo na razie to pokazujesz totalny brak rzetelności, brak zaangażowania, brak samozaparcia, brak wytrwałości w wyznaczonym celu, syf, bałagan, #!$%@? kilkudziesięciu tematów jednocześnie i płacz, że ludzie nie traktują Cię poważnie
  • Odpowiedz
@Kamilek2323: właśnie ze względu na sklep nie buduje teraz busa. Zrobie sklep i ruszam z budową. Wtedy mam produkty w cenie hurtowej, reklame już istniejącego sklepu i moge robić bez dziadowania. Teraz zamiast bawić się 3 odcinki z czujnikiem poziomu wody to kupię centralny system sterowania kamperem i podłącze wszystko w opcji smart.
Wtedy się bede mógł uwiarygodnić całkowicie, choć teraz też kilka moich instalacji jeździ
  • Odpowiedz