Wpis z mikrobloga

Czy tylko mnie wkurza fakt ogromnej ilości samochodów jeżdżących na ukraińskich rejestracjach po Polsce?
Kto miał przyjechać do Polski z Ukrainy, zrobił już to dawno temu i powinien przerejestrować samochód i mieć tutaj ubezpieczenie. Przecież w przypadku kolizji nawet nie wiadomo czy ukraiński ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy.
Policja to jakoś w ogóle egzekwuje?
#polska #samochody #ukraina
  • 20
  • Odpowiedz
@Stabilizator: prawie dobrze, jedna poprawka

" Powinni zdać od nowa prawko w Polsce, jechać na przegląd i wykupić ubezpieczenie i to musi być obowiązek jeśli chcą tu być i PRACOWAĆ "
  • Odpowiedz
@Mr_A: a skąd wiesz, że każde auto na ukraińskich blachach w Polsce nie spełnia Twojego kryterium porównawczego do sytuacji z autami PL w DE
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 4
@theOstry: hmmm zastanówmy się… może dlatego, że Polska nie jest w stanie wojny, należy do unii europejskiej i sam mieszkając w Niemczech mam samochód zarejestrowany na niemieckich blachach
  • Odpowiedz
  • 0
@Mr_A: niestety kolizja z ukraińcem na ich blachach to jakaś makabra od strony formalno-prawnej. Nasza władza ma to ewidentnie w dupie.

@theOstry niezłe #!$%@?
  • Odpowiedz
@gwiazdozbior: a co ma twój ubezpieczyciel zrobić? Chyba, że mówisz o AC. Szkodę zgłaszasz do wybranego TU w Polsce który jest korespondentem TU Zagranicznego. I jak Polski dostanie potwierdzenie, że OC obowiązuje to wtedy masz pokrywane koszty z Polskiego TU. Wcale nie jest to skomplikowane aby odzyskać hajs.
  • Odpowiedz
@Mr_A: Nie wiem czy wiesz ,ale drogie auta bardziej opłaca się rejestrować na Ukrainie. Znam już przypadki Polaków co właśnie tak robią.
  • Odpowiedz
@Mr_A: A pokryje te koszty czy nie? Bo jak tak to dla mnie nie ma problemu że sobie jeżdżą. A jak nie to chyba UFG pokryje, a potem będą ściągać z gościa/jego ubezpieczyciela. Więc też nie ma problemu. Za to nie rozumiem czemu wpuszczamy ruskich/białorusinów.
  • Odpowiedz
@Mr_A:
Ale skąd wiesz czy oni cały czas tu są, czy może wracają na Ukrainę co parę miesięcy? Mój kumpel przez wiele, wiele lat miał w Szwajcarii auto na PL blachach i dopiero jak chciał dostać kartę stałego pobytu to po roku musiał mieć auto na tamtejszych blachach. Ważne, żeby urzędnicy upewniali się, że auta są ubezpieczone i że są bezpieczne a kolor blach mam w głębokim poważaniu.
  • Odpowiedz
@Mr_A: mnie też wkurza
podobnie jak to że na moim osiedlu czy w markecie czuję się jak w upainie (prawie nie słychać polskich głosów)
no ale taki to już nasz los ruskich onuc co nie chcą oddać całego państwa naszym kochanym braciom...
  • Odpowiedz