Wpis z mikrobloga

Właśnie się zorientowałem, że na mojej wiosce koło Legionowa wymiotło w zasadzie wszystko, nawet deweloperskie bliźniaki, których pół roku temu było jeszcze sporo. Zostały domki w chorych cenach (grubo ponad milion, często za biedne chatki) i jakieś mieszkania w segmentach za ~800k.

Janusz sprzedający domki na osiedlu "obozowym" cztrery ulice ode mnie opuścił cenę o 100k.... po tym jak podniósł z 900k do 1,2 miliona zaraz po wystąpieniu hetmana w sprawie BK0% xD

To jest o tyle ciekawe, że mieszkania w tym okresie nie drożały tak bardzo (mowa tu o 2024). W sumie to praktycznie w ogóle nie drożały.

Najwyraźniej na mirko przeoczono, jak januszki szykują się na pompę na domach pod BK0%. Faktem jest, że na koniec 2023 domy pod TOP5 były śmiesznie tanie - czasem tańsze, niż 50-60m^2 mieszkania w samym mieście. I nie mówię tu o ruinach albo zadupiach, tylko o sensownym (nowym) budownictwie blisko stacji kolejowych (tam, gdzie jeździ SKM, KM-ka albo chociaż WKD).

#nieruchomosci
  • 5
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin chyba odkryłeś, że bk2 zatoczył drugie koło. Po to zwlekają z ogłoszeniem lub #!$%@? bk0 aby ta kasa się przemieliła i wróciła do budżetu. Właśnie zakończyliśmy drugie koło, pytanie co dalej. Pilnie potrzebne bk0
  • Odpowiedz
@mickpl co nie zmienia faktu, że te rekordy w kredytach to właśnie dobrana kasa po sprzedaży bk2 i wyładowanie w beton o większej powierzchni.
Ale to już za nami, potrzebna kolejna stymulacja
  • Odpowiedz
  • 2
ale na domach mamy właśnie ATH -


@mickpl: niby tak, ale jak patrzę na okolice, w których ludzie chcą mieszkać, to ubyło sensownie wycenionych domów. Takich po 2-3 miliony nie liczę, bo nikt tego nie kupi.

Pilnie potrzebne bk0


@pastibox: jak wprowadzą, to za dwa lata będzie pilnie potrzebne bk-2% xD
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: Z tego co widze to chyba wszystko do gory. Domami sie nie interesowalem, ale na Zoliborzu kolo arkadii to spokojnie ofertowe od 26k teraz za metr sie zaczynaja. Za dlugo nie wisza, pytanie za czy schodza i za ile. Byc moze sa zdjemowane, ale niektore schodza. Wola to samo. Widuje duzo powyzej 29k za metr i za dlugo nie wisza.
  • Odpowiedz