Wpis z mikrobloga

#pracbaza #praca #pracazdalna #pracait

Najbardziej śmieszą mnie ci wszyscy ludzie, co piszą, że na pracy zdalnej to pracują więcej, albo ze na pracy zdalnej są tak samo produktywni, albo ze to nie wplywa na zespół, że przy kawie pożartujecie xD
Przecież gdyby nie chodziło o to, że na zdalnej mozna się poobijać to czy na serio uważacie, że poł godzinny dojazd to jest coś za co ludzie odrzucają pracę? No nie. Chodzi o to, żeby miec luz, zeby obejrzec serial w pracy, żeby ogarnąć coś w domu zamiast integrować się z zespołem.
  • 8
  • Odpowiedz
  • 18
@Prolaptop 8 godzin pracy to ściema, ludzie w biurach siedzą jak zoombie. Wolę zrobić co mam zrobić w 5/6h i mieć wolne niż siedzieć w biurze jak debil i patrzeć w pusty ekran żeby zgadzały się liczby godzin pracy
  • Odpowiedz
@Prolaptop: uwierz mi, że praca u mnie w gabinecie w mieszkaniu na G9 49" z dwoma jeszcze 24 to jest wydajność x 2-3 względem laptopa w biurze na gówno krześle.

Komfort też inny, wlasna kawa, własny balkon z widokiem, sam ustawiasz klimę, grzaniez okna

I wiem bo nie raz robilem na akord, trochę oe itp jak naprawdę ma powstać rozwiązanie to wydajność jest znacznie wyższa zdalnie przy swoim setupie
  • Odpowiedz
@Prolaptop

Przecież gdyby nie chodziło o to, że na zdalnej mozna się poobijać to czy na serio uważacie, że poł godzinny dojazd to jest coś za co ludzie odrzucają pracę?


Tak
  • Odpowiedz
@Prolaptop zależy od osoby. Ja akurat mając ADHD do końca normalny nie jestem i jeśli mi zależy na pracy to daje z siebie ile się da, kosztem zdrowia. To zdrowe nie jest, ale dla mnie praca zdalna lub hybryda to zbawienie bo rozpraszają mnie bodźce. W domu mając warunki w 100% skupiam się na pracy, wlatuje hiperfocus i jestem jak robot. Nie mówię, że pracując zdalnie nie sprzątałem lub nie gotowałem,
  • Odpowiedz
@Prolaptop dla zaoszczędzenia godziny dziennie na dojazdy warto mieć zdalną, poza samymi dojazdami można zaoszczędzić czas na szykowaniu się do pracy (makijaż itp.), do tego dochodzą koszty paliwa, u mnie na trasie do pracy teraz stale są jakieś remonty, a więc trzeba stać trochę w korkach albo jechać trochę dłuższą drogą. Najlepiej pracować hybrydowo żeby mieć osobisty kontakt z ludźmi z pracy, a czasem zostać w domu i zaoszczędzić czas i
  • Odpowiedz