Wpis z mikrobloga

No i nie jest tak dobrze jakby być mogło( ͡° ʖ̯ ͡°):
na 2 elementach, po ich zewnętrznych stronach, (pic. 1) rozwarstwienie, jakieś 4 warstwy, ale tylko zewnętrzne (na fotce jest już poklejony element)
Strony wewnętrzne bez takiej wady (pic. 2). Te krawędzie są półokrągłe, drukowane bez podpór

Pierwszy raz mi taki szew wyszedł (pic. 3, 4). To normalne dla ABSu?

No i przy dokręcaniu zawadziłem futerkiem wkrętarki i złamałem jeden z elementów (pic. 5) - coś chyba za słabo sklejone warstwy.

Myślałem, że to może kwestia za niskich temperatur, albo przepływu, ale raczej nie - ostatni obrazek.
Próbka "0" wyszła najgładziej (u góry). Ciężko to było od stołu odkleić pomimo zastosowania kleju

Temperatura w komorze przy starcie druku 42C.

Może to wada filamentu bo jest z literką "R" czyli z recyklingu.

Co skopałem?

poprzedni wątek w spojlerze, tam też widać ułożenie elementów na stole. 36 na wyświetlaczu po lewej to wilgotność.


#druk3d #drukarki3d #pytaniedoeksperta #pytanie #ender3
Ja_tutaJ - No i nie jest tak dobrze jakby być mogło( ͡° ʖ̯ ͡°):
na 2 elementach, po i...

źródło: Clipboard

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • 1
Edyta: Zrobiłem PA Tower i wyszło, że pressure advance powinien wynosić 0.056 ( ͡° ͡°)
Wieczorkiem zapuszczę jeszcze raz i zobaczymy co wypluje.

Ale jak jakieś uwagi, lub rady to poproszę( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@JestemKaspi: do druku tego testu przepływu, na ostatniej fotce, dałem coś koło 270, 268 albo coś takiego, ale jak widzisz był cholerny problem z oderwaniem, a i tak się nie trzymała warstwa do warstwy, ale podniosę. Najwyżej będę pod wodą zdejmował( ͡° ͜ʖ ͡°)

Edyta: i chyba lepiej dać 3x ściana, bo drukowałem jak dla pet-g 2x ściana i tam było spoko t.j. trzymało dobrze.
  • Odpowiedz
  • 0
@JestemKaspi: szału nie ma. Jest lepiej ale tylko w przypadku jednego elementu (ten na zdjęciu) choć jedna strona wygląda dobrze to druga już nie. W przypadku 2 elementu odklejone 2-3 pierwsze warstwy ściany, pod spodem (wew. ściany) jest dobrze czyli to też nie to. Może przy takim kącie ABS wymaga podpór?
Natomiast muszę dać chłodzenie przy wyższej temp. bo jak widzisz zapada się troszkę górna warstwa pomiędzy wypełnieniem (fale na długim elemencie) wcześniej tego nie było (fotka z poprzedniego wpisu KLIK) - fakt, że inaczej ułożony na stole.
Wiem, że będzie mnie to męczyć i najchętniej bym drążył do końca, ale mam tylko 1 drukarkę i nie potrzebuję10 uchwytów do ręcznika( ͡° ͜ʖ ͡°)
Może dać mu outer/inner? Bo przy inner/outer/inner to zanim położy zewnętrzną wewnętrzna zdąży się skurczyć i stąd taki efekt. Co
Ja_tutaJ - @JestemKaspi: szału nie ma. Jest lepiej ale tylko w przypadku jednego elem...

źródło: Clipboard

Pobierz
  • Odpowiedz