Wpis z mikrobloga

W USA w 2007 roku było 27 281 452 zarejestrowanych firm

W Polsce w 2012 roku 1 794 943

Co 21 osoba w Polsce prowadzi działalność gospodarczą

W USA co 11 Amerykanin

Teraz najlepsze

Co 12 083 osoba w Polsce prowadzi firmę zatrudniającą ponad 250 osób

W USA co 2 481osoba :D

źródło: https://www.census.gov/econ/smallbus.html

http://bip.mg.gov.pl/dostep+do+informacji/odpowiedzi+na+nadeslane+wnioski+o+udzielenie+informacji+publicznej/Liczba+przedsiebiorstw+w+Polsce

#ciekawostki #ekonomia #dzialalnoscgospodarcza
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@woodywoodpecker: ale statystycznie większy ludnościowo kraj(USA) ma więcej wielkich firm w stosunku do liczby ludności.

Statystycznie powinniśmy mieć 6 razy więcej takich firm żeby się zrównać z USA

Zrozumiałbym jakby mieli mniej w stosunku do liczby ludności, no bo w końcu więcej ludzi to więcej leni i idiotów, do tego małe grupy ludzi lepiej działają, a tu taka niespodzianka :)
  • Odpowiedz
@siemankooo: "ale statystycznie większy ludnościowo kraj(USA) ma więcej wielkich firm w stosunku do liczby ludności." chyba dobrze wiesz że na to wpływ bardzo wiele czynników. Ja tylko uważam że to co ty uważasz za najlepsze dla mnie jest nic nie znaczącą statystyka. Leni i idiotów procentowa jest zawsze tyle samo. Czyli powinno wyjść na zero
  • Odpowiedz
@woodywoodpecker: ale ta statystyka jest bardzo tragiczna dla polski.

Może porównajmy pewną abstrakcję

co 2 Polak jest bezdomny, co 12 amerykanin jest bezdomny, tragiczne, tak samo z dużymi firmami, tragiczne i tyle. Do tego pewnie mamy większy wskaźnik monopolu i stąd większe ceny to też tragiczne :)
  • Odpowiedz
@woodywoodpecker: Tam obywatele zakładają więcej firm i więcej dużych firm nie wiem jak to może nie pokazywać niczego przydatnego.

Może pomyślałeś że podałem ogólną liczbę firm wtedy owszem tam gdzie więcej ludzi jest więcej firm i statystyka niczego nie pokazuje, ale tutaj pokazałem na liczbę mieszkańców i jak najbardziej nabiera sensu.
  • Odpowiedz