Wpis z mikrobloga

Czekam na nowe auto, które będzie do odbioru późna jesienią lub wczesna zimą. Niestety w konfiguratorze nie było opcji zamówienia dodatkowego kompletu kół z zimowymi oponami. Pomyślałem, że ogarnę temat w lecie bo pewnie teraz opony będą tańsze.
Małe, przednionapędowe auto 200+ KM, przyjedzie na feldze 18", opony 215/40.
Mniejsza felga na zimę, czy brać po prostu zimówki w tym samym rozmiarze i zmieniać same opony? Wady, zalety obu rozwiązań? Do tej pory jeździłem dużo słabszym autem na 15" feldze i wymieniałem całe koła, wiem trochę nie mam porównania.
Podróże w zdecydowanej większości głównymi drogami, raczej rzadko mi się zdarza jeździć po zaśnieżonej drodze w kiepskim stanie, żebym przesadnie bał się ukrytych dziur biorąc pod uwagę dość duży rozmiar felgi.
#samochody #motoryzacja
  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
@MickM: budżet nie jest większym problemem, więc jeśli miałbym drugi komplet, to raczej też alu bo nie chce sobie tak szpecić auta. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
budżet nie jest większym problemem

@Drmscape2: To 2 komplety felg. Opony zimowe weź z rantem ochronnym, zimowe felgi tańsze niż letnie i matowe raczej, bądź przygotowany że mogą się porysować od śmieci pod śniegiem.
  • Odpowiedz
@Drmscape2: zmieniaj całe koła - coś takiego ogarniesz nawet sam jak będzie potrzeba. Przekładanie opon to ryzyko uszkodzenia felg, czujników TMPS, do tego za każdym razem wyważanie. Szkoda czasu i pieniędzy.
  • Odpowiedz
@Drmscape2: bierzesz nowe auto z salonu, więc dla świętego spokoju zapytaj jakie koła są homologowane na zimę do Twojego modelu. Czasem to jest inna felga i opona niż letnia. Np. w Mercedesie GLC na lato jest 20" ale zimówki są homologowane na 18". Teoretycznie jakbym założył 20" na zimę to nikt się nie przyczepi ale...
  • Odpowiedz
Pomyślałem, że ogarnę temat w lecie bo pewnie teraz opony będą tańsze.


@Drmscape2: Jest dokładnie odwrotnie :D teraz mały wybór, i drogie.
Pomyśl o wielosezonowych a letnie możesz sprzedać.
  • Odpowiedz
  • 0
bierzesz nowe auto z salonu, więc dla świętego spokoju zapytaj jakie koła są homologowane na zimę do Twojego modelu.


@piotrow: słusznie, dziękuję

Pomyśl o wielosezonowych a letnie możesz sprzedać.


@r5678: Nie no, nie zdecydowałem się w zwykłym wozidupie na wielosezonowe, więc w pseudo hothatchu tym bardziej się na to nie zdecyduję i będą dedykowane zimowe/letnie.

Dzięki za rady wszystkim, będę szedł w kierunku oddzielnego kompletu kół na zimę.
  • Odpowiedz
weź sobie zimę na 17 i wyższy profil


@prezeees: może wypada zmierzyć tarcze? Żeby się nie okazało, że te felgi może sobie w dupe wsadzić.
  • Odpowiedz