Wpis z mikrobloga

Pomyślałam, że napiszę tutaj, bo może ktoś miał podobny "problem" i coś poleci. Niedługo biorę ślub i razem z niebieskim potrzebujemy zorganizować wino na stół. Nie mamy jakiegoś swojego ulubionego, mój przyszły mąż nie pije wina ja w ogóle rzadko tykam alkohol, chociaż jak już to faktycznie najczęściej wino. Pomyśleliśmy, że może fajnie byłoby pojechać do jakiejś winnicy i tam spróbować i zamówić coś takiego mniej sklepowego. Druga opcja to po prostu kupić sklepowe, byle dobre. Chcemy i tak przelać to w grawerowane butelki, więc może być butelkowana, a może też być sprzedawane w większych kartonach. W każdym razie przyjmę każdą radę i polecenie winnicy lub wina, które nada się na wesele i powinno smakować gościom, a przynajmniej nie walić siarą. Myślę o albo półwytrawnym albo półsłodkim - ja nie specjalnie lubię słodkie, a wytrawne wydaje mi się być ryzykowne, jeśli ktoś z gości nie lubi. Bierzemy pod uwagę też opcję dwóch win, na przykład w dwóch kolorach. Nie wiem, ktoś ma jakieś swoje ulubione albo był w fajnej winnicy, którą warto odwiedzić?

#slub #wesele #alkohol #wino #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 9
  • Odpowiedz
@Krolowa_Nauk Weź kup najtańsze w hurcie jakieś Fresco z Biedry i podajcie w ładnych lampkach xD
Niby królowa nauk ale liczyć nie umie xD
Przecież po pierwszej kolejce to każdy będzie miał #!$%@? co tam jest
  • Odpowiedz
@Krolowa_Nauk: #!$%@? sie znam na winach, ale byłem w takiej sytuacji, wiec sie wypowiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zamowilem wino ze sklepu Marka Kondrata. Widac, ze nie moderuja rencenzji i ocen wiec latwiej wybrac cos samemu nie majac zielonego pojecia o temacie. Zrobilem rekonesans po rodzinie i u mnie stanelo na szczep Primitivo Di Manduria. Zamowilem z roznych polek cenowych 60-250. Te najdrozsze na sprobowanie bo
  • Odpowiedz
@Krolowa_Nauk to jeszcze zależy jak dużo macie gości, ale ostatnio byłam na weselu, gdzie były po prostu różne wina, wszystkiego po trochu i można było sobie wybrać co kto lubi. Ale też nie było jakoś dużo gosci, może 50-parę osób nie licząc dzieci
  • Odpowiedz
@Krolowa_Nauk: ja na swoje wesele brałem wina z takiego sklepu vinoteka, tam leją wina głównie morawskie, miałem najwięcej półsłodkiego czerwonego porzeczkowego i białego półsłodkiego, a oprócz tego kilka butelek półwytrawnego białego i czerwonego żeby każdy mógł wybrać to co lubi najbardziej, wyszło taniej niż sklepowe a i w smaku były super
  • Odpowiedz
  • 1
@onepnch: o najtańszym bym myślała,gdyby to było duże wesele, ale to jest drobna impreza na niecałe 30 najbliższych nam osób i dzięki temu mamy budżet na takie detale. Zapewne masz rację, że i tak większości będzie to obojętne:)

@Zulf: dzięki za polecajkę, przepatrzę co tam mają w ofercie i poczytam oceny, może coś się wybierze. Też tak trochę myślę, że te drogie wina i szampany to zwykle już
  • Odpowiedz
  • 2
@Krolowa_Nauk nie przelewajcie wina do innych butelek. Jeżeli to mała impreza, możecie podać je w dekanterze, ale skoro nie ma tam winolubów, a Wy nie wiecie które tego wymagają, to raczej nie ma sensu. Natomiast przelanie dzień wcześniej bez sensu natleni wino, więc z potencjalnie słabego może zrobić się gorsze. We własne butelki nalejcie np. nalewki, ale nie wino.
Jeżeli to 30 osób, a macie budżet, to potrzebujecie nie więcej niż
  • Odpowiedz
@Krolowa_Nauk: ogólnie pracowałem za studenta przy weselach. Obecnie bardzo lubię winka i sami będziemy mieli sprowadzane na wesele z Austrii wina od winiarza znanego i lubianego, ale jeśli nie to to mała drobna rada bo sami tak też byśmy zrobili- wino białe wytrwane/półwytrawne. Jak wybierzesz wino nawet wytrawne, ale orzeźwiające z nutą cytrusów to będzie idealne :) nie baw się w wina czerwone/różowe itd bo to Wam zostanie na 100%
  • Odpowiedz