Wpis z mikrobloga

Możecie dzwonić do swoich psychoterapeutów? Wiecie, to taka RELACJA, gdzie oni to tak reklamują, więc pewnie nie najebią sobie 20 pacjentów na dzień i są dla was też dostępni przez kontakt telefoniczny w ramach wsparcia między sesjami?
#pytanie #psychoterapia
  • 5
  • Odpowiedz
@interpenetrate ja mogę do swojej terapeutki pisać między sesjami jak potrzebuje. Z raz czy dwa z tej opcji skorzystałam i mi odpowiedziała całkiem szybko. Co do dzwonienia jest ten problem że przecież terapeuci pracują dając swój czas i zaangażowanie w rozmowę więc przez większość dnia gdy komuś innemu daje swój czas to nie odbierze telefonu ale napisanie maila czy sms daje terapeucie możliwość reakcji gdy znajdzie czas między pacjentami czy prywatnymi sprawami.
  • Odpowiedz
@Kitku_Karola: Nie, nie chodzi mi o jakieś dramatyczne sytuacje, czy wymaganie niemożliwego. Chodzi mi o poczucie tego że "znam" tego człowieka, jest mi znajomy, podtrzymanie poczucia że mogę się przed nim otworzyć bo nie potęguje taka osoba poczucia obcości, i najważniejsze - że mogę na nim polegać. Jednak jest to zajmowanie się jakimiś sprawami prywatnymi.
  • Odpowiedz
@interpenetrate chybanie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Dla mnie psychoterapeuta to jest specjalista i profesjonalista przez co świadczy usługę która ma na celu mi pomóc, choć też trzeba rozumieć że do każdej współpracy potrzebna jest RELACJA czy to współpraca między dwoma firmami, między usługodawcą i usługobiorcą itp itd. Jesli nie ufasz że osoba z takimi kwalifikacjami czy wyglądającą jakoś potrafi wykonać robotę to nie ma sensu chodzić do takiego psychoterapeuty. Nawet
  • Odpowiedz
Jesli nie ufasz że osoba z takimi kwalifikacjami czy wyglądającą jakoś potrafi wykonać robotę to nie ma sensu chodzić do takiego psychoterapeuty


@Kitku_Karola: no dobrze ale przez poprzednią dekadę 7 czy 8 terapeutów nie wzbudziło mojego zaufania i czułem się przy nich skrępowany. Jedynie z jedbą babką tego nie miałem, ale była psychologiem pracy i nie zajmowała się terapią, trafiłem do niej przez przypadek.
Całkowicie rozumiem że zabroniona jest relacja pacjenta
  • Odpowiedz
@interpenetrate no to profesjonalny psychoterapeuta też powinien dać Ci swój nr telefonu czy maila gdzie możesz się odezwać. Tylko musicie ustalić że to będzie pisemnie albo w jakich godzinach i byś z tego nie korzystał zamiast sesji. Choć przyznam szczerze że taką opcję to prędzej u psychoterapeuty z własną działalnością i prywatnie uświadczysz bo na NFZ czy u terapeuty w większej placówce zdrowia psychicznego Ci ludzie nie mają na to czasu czy
  • Odpowiedz