Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam coraz bardziej jakie to życie ma sens, zarabiając 6000 netto przy ciężkim #!$%@? miesiąc w miesiąc, co i tak uważam że nie jest najgorzej bo wielu ludzi zarabia mniej, 3000 wydaje żeby mieć gdzie spać, do tego coś zjeść, artykuły pierwszej potrzeby mamy kolejne 1500, czyli miesięcznie zostaje mi około 1500 zł, co daje rocznie około 18000 odłożonej kasy.
I nie wliczając wydatków typu samochód (sprzedałem bo za drogi w utrzymaniu i kupiłem rower), dziewczyna (nie mam)
I tak sobie kalkulując na mieszkanie muszę odkładać ponad 20 lat, czyli kupię je po 50 rż oszczędzając każdą złotówkę jaką się da i żyjąc jak murzyn na polu bawełny
#przegryw #zalesie
  • 15
  • Odpowiedz
@kubal251: policz sobie co by wyszło taniej, rata czy te 3k miesiecznie.
Ja wiem, wynajem to wygoda, jeśli chcesz zmienic prace to wypowiedzenie i przeprowadzka.

Ale swoje tez można wynając, aczkolwiek to ryzyko zawsze.
  • Odpowiedz
@kubal251 różnie w życiu ludzie mają ale dlatego czasami warto pomieszkać z rodzicami, żeby koszt wynajmu mieszkania mieć jako oszczędność. Chociaż zaraz ktoś powie, że nie ma sensu oszczędzać bo jak pieniądze leżą to tracą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kubal251: To weź kredyt teraz, a spłacaj go do 50r.ż. kup mieszkanie za ten kredyt i będzie Twoje a za 1500 kieszonkowego miesięcznie w wieku 50 lat będziesz miał na co chcesz. Bez sensu żyć na wynajmie tylko po to, żeby kupić mieszkanie w 50. roku życia. Na co Ci ono będzie później? Zakładając, że będziesz żył 70 lat, lepiej mieć mieszkanie 40-50 letnie na łożu śmierci ze świadomością, że żyło
  • Odpowiedz
@kubal251 absolutnie nie warto odkładać na mieszkanie, koszt najmu jest często zbliżony do raty kredytu hipotecznego za mieszkanie. Teraz jest nieco inaczej, przez wysokie oprocentowanie hipotek, ale okresy wysokich stóp procentowych stanowią raczej niewielką część czasu trwania umowy kredytowej.
  • Odpowiedz
I tak sobie kalkulując na mieszkanie muszę odkładać ponad 20 lat, czyli kupię je po 50 rż oszczędzając każdą złotówkę


@kubal251: Gónwo kupisz już rząd zadba aby kasę rozrzedzić inflacją i #!$%@?ć w kosmos ceny nieruchomości, szukaj drugiej połówki 6k na osobę to dużo mniej niż 12k na dwie osoby (dochód rozporządzalny itd.). Powodzenia
  • Odpowiedz