Wpis z mikrobloga

  • 1
@adrninistrator Procon Boy, jak kupisz na japońskim Amazonie to wyjdzie +/- 360-380zl i będzie w kilka dni, u mnie 3 w Polsce i potem jeszcze dwa się bujał zanim dotarł.
Plusem jest mycie, odkręcasz o kilka obrotów osłonę dyszy i się sama płuka.
Mam ponad rok i samej dyszy jeszcze nie wykręcałem do mycia. Mr Tool cleaner czyści jak złoto (ew samorobiony zamiennik)
Kupilem z duszą 0,2 jak dla mnie jest
  • Odpowiedz
  • 1
@adrninistrator podobno nie warto kupować kompresorów bez butli, myślę że to dobra rada :) sam miałem modelarski dwutłokowy z butlą powiem szczerze że szału nie było a co dopiero jak jest z jednym tłokiem. Sprzedałem bo trafił mi się ten cichy Stanley FatMax, on butlę 6l do 8bar pompuje ok 1min. Jestem zadowolony :)
  • Odpowiedz
@adrninistrator: kompresor koniecznie z butlą, a co do aerografu, to jak ma być pierwszy, to możesz kupić chinczyka, czyli coś takiego jak np. TG-180, ważne żeby miał dwie dysze i dwie iglice, np. 0.2 i 0.3. Dlaczego? bo najłatwiej jest uszkodzić początkującemu właśnie te elementy, a tak to jak jedną uszkodzisz, to na drugiej pomalujesz xD tg-180 kosztuje w takiej konfiguracji jakieś 80-90 zł, nauczysz się na nim malować bez
  • Odpowiedz
  • 1
@adrninistrator zrobisz jak uważasz, mam chińczyka użyłem kilka razy, potem kupiłem procon boy'a. Mnie osobiście wqrwiało czyszczenie, zabijało przyjemność używania. Wykręcanie dyszy itp.
W proconie tego nie ma, bywa że potrafiłem wyciągnąć aerograf bo zapomniałem dwóch małych części pomalować i za kilka minut był czysty i schowany. W chińczyku nie było by szans (albo ja nie umiem).
Gdybyś miał go kupić w pl za ok 700zet to bym tak nie namawiał,
  • Odpowiedz
  • 0
@adrninistrator Paaanie kochany, jak Ty chcesz tylko do płytek pcb to nie ma tematu :) bierz chinola, dałeś tag modelarstwo więc myślałem że malujesz pierdoły i co chwilę zmiana koloru :)
  • Odpowiedz
@zybyzy: No ja to do płytek potrzebuje, ale moja laska skończyła ASP i na pewno się jej przyda dobrej jakości aerograf. Zresztą, mi pewnie przy innych projektach też. Jak już kupuje narzędzia to wolę mieć lepszą jakośc, mniej się człowiek potem denerwuje. Ale skoro to kosztowało tylko 80 ziko to nie zaszkodzi spróbować. Najgorzej byłoby kupić coś np za 300. Zbyt tanie by było dobre, ale zbyt drogie by wymienić
  • Odpowiedz