Wpis z mikrobloga

bo ja #!$%@? wiem, że wy byście chcieli nie płacić podatków ale za wszystkie usługi niech reszta za was płaci


@pozdroxxx666: między anarchokomunizmem i anarchokapitalizmem masz całe spektrum systemów gospodarczych z mniejszym lub większym udziałem państwa.

To, że ktoś nie chce płacić podatków na marnotrawienie jej przez polityków, nie oznacza, że nie chce płacić podatków na policję, sądy czy straż pożarną.
  • Odpowiedz
I przy okazji nauczyć, jak działają progi podatkowe, bo z tym widzę też wieczny problem. Może dlatego, że mało który w ten próg wpada xD


@wstanczyk: doliczając składki i koszty zatrudnienia pracownika to się 32% uzbiera nawet na pierwszym progu xd
  • Odpowiedz
doliczając składki i koszty zatrudnienia pracownika to się 32% uzbiera nawet na pierwszym progu xd


@malinq: Biorąc pod uwagę, że zdecydowana większość z tego to i tak składki emerytalne, rentowe i chorobowe, to tak średnio jednak. Raczej tylko potwierdzasz to, o czym mówilem. Napisz, jak już rozliczysz pierwszy PIT.
  • Odpowiedz
@pozdroxxx666 Mogę płacić podatki na straż, policję, służbę zdrowia, oświatę. Nie mam z tym problemu. Problemem jest to że te wszystkie gałęzie są niedofinansowane bo brakuje pieniędzy w budżecie, ale nie brakuje na dofinansowanie kościoła, deweloperów, na zasiłki dla patologii i Ukraińców, na promowanie tęczowych ideologii, na ustawione przetargi, na wystawne życie dla ludzi przy korycie, na w większości zbędne przywileje emerytalne i benefity dla niektórych grup zawodowych, na wyprowadzanie pieniędzy
  • Odpowiedz
Napisz, jak już rozliczysz pierwszy PIT.


@wstanczyk: I ad personam od gamonia bez szkoły. Ostatnia odpowiedź, bo jestem pobłażliwy, dla ludzi dla których rodzice nie mieli czasu w okresie wychowania.

Biorąc pod uwagę, że zdecydowana większość z tego to i tak składki emerytalne, rentowe i chorobowe, to tak średnio
  • Odpowiedz
@Xefirex: gdyby nie podatki to płacilibyście nadal na to wszystko tylko więcej bo po drodze by doszło jeszcze 3 pośredników i każdy musiałby sie nachapać xD
  • Odpowiedz
@kvtasjusz-mgbewe: Powiedz mi co osiągnąłby teraz ktokolwiek bez infrastruktury i cywilizacji opartej na podatkach?
Wyślij dowolny genialny umysł na Saharę. #!$%@? tam zrobi, najwyżej nasra do dołka.
Same podatki to osiągnięcie cywilizacyjne, są bardzo efektywną formą wydatkowania pieniędzy, bo robi się na raz duże inwestycje, np drogi, a nie buduje się po kawałku, prywatnie.
Ludzie zacznijcie doceniać europejską cywilizację, bo pchacie nas do Rosji.
  • Odpowiedz
@malinq widać trafiło w punkt patrząc po tym zesraniu. I tak, choć ty tego nie rozróżniasz to jest różnica. Chłopie jak odkładasz na to, co później dostaniesz, albo by mieć za co żyć jak zachorujesz i to nazywać kradzieżą i podatkiem to trzeba mieć zardzewiałego gwoździa w mózgu xd

Tylko się cieszę że ja wyrosłem z tego jakoś dekadę temu xd i większość wyrasta jak już pójdzie do pracy, czego i
  • Odpowiedz
@Xefirex: Wielu się burzy w komentarzach, że z czegoś trzeba utrzymywać państwo. No i zgoda, ale dlaczego utrzymywać mają głównie biedni, acz pracowici ludzie? Z pracy na dzień dobry masz 12+9 łącznie 21%, wyszedłeś z biedy, wykształciłeś się i chcesz coś osiągnąć to masz z nadwyżki 32+9 = 41%. A zyski kapitałowe 19%, zysk z wynajmu 8,5% no przecież to jest chore. Mój kolega już na studiach wieeele lat temu
  • Odpowiedz
@pozdroxxx666:

ty ziomek, ale korzystałeś z edukacji publicznej?

no korzystalem, nie bylo papieru toaletowego w kiblach, a nauczyciel kazal przepisywac podrecznik do zeszytu i tak przez 12 lat. Studia robilem prywatne i wreszcie czegos ktos mnie nauczyl.

jak ci się zapali chata to zadzwonisz po
  • Odpowiedz
32% to tylko na start, za karę, że pracujesz.


@kvtasjusz-mgbewe: Jeżeli takie składki zdrowotne czy emerytalne są dla ciebie karą to jesteś tym mądrym Fifim z Rodziny Zastępczej co nałykał się korwinizmów i starego uczył o zamordystycznych kosztach pracy.

Do lekarza prywatnie jak coś Ci sie stanie zanim doznasz trwałego uszczerbku na zdrowiu przed wizytą za 2 lata w nfz.


Tak było. Jak Polacy mają wypadek to dzwonią do prywatnej
Logytaze - > 32% to tylko na start, za karę, że pracujesz.

@kvtasjusz-mgbewe: Jeżeli...

źródło: z30410270Q,-Rodzina-zastepcza---Sergiusz-Zymelka-po-latach

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@OskarDeveloperski

nie wiedzialem ze chodnik postawiony 10 lat temu z bloczkow 2zł sztuka kosztuje 32% dochodu kilku milionow ludzi.

W drugim progu jest 700k ludzi a nie kilka milionów. I nauczcie sie wreszcie że 32% dotyczy nadwyżki a nie całego dochodu, bo wstyd że konfiarze, którzy nazywają siebie najbardziej świadomym ekonomicznie elektoratem, wykładają się na takich podstawach.
  • Odpowiedz
@Asd15 można by opodatkować kapitał i spadki, zamiast dochodu z pracy ale wtedy ci zarabiający w okolicach średniej pierwsi płaczą "leave multimillion company alone".
  • Odpowiedz