Wpis z mikrobloga

#antynatalizm Ja w te badania na temat poczucia bycia szczęśliwym u ludzi na świecie nie wierzę, bo jeśli były robione twarzą w twarz, to wstyd się przyznać, że jest się nieszczęśliwym, to tak jakby publicznie się przyznać, że nie odnoszę w życiu sukcesu, nie radzę sobie z problemami, jestem chory itp. ogólnie psucie sobie reputacji xd Musiałoby być to głosowanie anonimowe, takie jak podczas wyborów.
  • 8
  • Odpowiedz
@Musze_wygrac_zycie: Jakby ludzie faktycznie byli szczęśliwi, to nie byłoby jeżdżenia ponad limit (bo szkoda ryzykować), hazardu, ćpania i innych uzależnień dla dystrakcji. Nie były by potrzebne terapie i psycholodzy. Alkoholik się przed sobą nie może przyznać, że jest uzależniony, a inni niby mają szczerze obcym ludziom przyznać, że mają #!$%@? życie.
  • Odpowiedz
@A-NON a jakby 80% była szczęśliwa, a 20% nie byłaby szczęśliwa, to dalej nie potrzebny byłby alkohol, ćpanie, hazard, uzależnienia czy psycholodzy? Co to w ogóle za logika. Co więcej, szczęśliwi ludzie nie mogą być hazardzistami czy być od czegoś uzależnieni, albo nie mogą lubić uczucia szybkiej jazdy?
  • Odpowiedz
@A-NON: mega pokrętna logika, przecież ludzie często są szczęśliwi jeżdżąc szybko, ryzykując, uprawiając ekstremalne sporty gdzie mogą zginać każdego dnia. Co to ma do szczęścia?
  • Odpowiedz
@Defined: @kokos24 jeśli ktoś jest zadowolony z życia, to powinno mu na nim zależeć. Nie dasz dziecku zapałek, bo może sobie zrobić krzywdę, nie pozwolisz mu wsadzać rzeczy do gniazdka, więc osoba której zależy na własnym życiu powinna zachowywać się podobnie względem siebie samego. Jeśli ktoś niepotrzebnie ryzykuje, to nie zależy mu na życiu, ergo nie jest z niego zadowolony, skoro ma w dupie czy dożyje jutra.

Używki są
  • Odpowiedz
@A-NON:
dasz dziecku zapałki i niech sobie zrobi nimi krzywdę, gdy ty stoisz za jego plecami, aby zainterweniować jakby co, wtedy się nauczy samo, doświadczy dlaczego, nie powinno korzystać z zapałek.

Szczęśliwi ludzie, nie wiem kim są według ciebie i jaka jest ich definicja, ale mają o wiele mniejszą szansę, aby się uzależnić od rzeczy takich jak alkohol, hazard, czy narkotyki, bo tego nie potrzebują, bo mają inne sprawy którymi
  • Odpowiedz
Ja w te badania na temat poczucia bycia szczęśliwym u ludzi na świecie nie wierzę, bo jeśli były robione twarzą w twarz, to wstyd się przyznać, że jest się nieszczęśliwym, to tak jakby publicznie się przyznać, że nie odnoszę w życiu sukcesu, nie radzę sobie z problemami, jestem chory itp. ogólnie psucie sobie reputacji xd Musiałoby być to głosowanie anonimowe, takie jak podczas wyborów.


@Musze_wygrac_zycie: Może większość ludzi ma problem
  • Odpowiedz
  • 6
@Musze_wygrac_zycie poczucie szczęścia to mega złożona i niedookreślona kwestia.

Ludzie stosują cope, nawet jak są szczęśliwi przez 0,00001 % swojego życia to istoty ludzkie mają taki soft w głowie że uznają to za szczęśliwe życie.

Należy tu zastosować logikę. Większość ludzi przez większość czasu wykonuje rzeczy których nie lubi i gdyby mieli wybór to nie robili by tego co robią.
  • Odpowiedz