Wpis z mikrobloga

Hej, mam jedną zagwostkę odnośnie tego ile zalać oleju do już czystego wypłukanego układu klimatyzacji z nowym parownikiem, skraplaczem, zaworem rozprężnym i nowym kompresorem. Producent samochodu (toyota celica VII) opisuje to w sposób następujący jak widać na dołączonej fotografii:
Natomiast autodata podaje tylko taką informacje: "Air conditiong oil quantity - 120 cm3" - "Ilość oleju w układzie klimatyzacji"
I tutaj pojawia się pytanie czy zalać do kompresora 120 cm3 i dodatkowo do skraplacza i parownika po 40cm3 i łącznie wychodzi do całego układu 200 cm3. Czy tak jak piszę autodata że w całym układzie jest 120cm3. Uprzedzając pytanie tak wiem że w nowym kompresorze jest już olej ale nawet producent w instrukcji montażu opisuje by zlać z niego olej zależnie od tego czy wymienia się sam kompresor czy zakłada się go do nowego układu. Co byście zrobili?

#mechanikasamochodowa #samochody #motoryzacja #pytanie
lubiep - Hej, mam jedną zagwostkę odnośnie tego ile zalać oleju do już czystego wypłu...

źródło: 353535

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Szkodnik1 właśnie też tak myślałem skoro we wszystkich katalogach texa, mahle czy innych producentów stacji do obsługi klimatyzacji wszędzie pisze o całkowitej pojemności układu 120 ml czy cm3. 200 cm3 to dużo za dużo w układzie z jednym parownikiem czyli jednostrefowa klima i małym samochodzie = mała instalacja. 200-250 cm3 czyli ilość x2 w porównaniu do normalnych jest przy dwustrefówkach.
  • Odpowiedz