Wpis z mikrobloga

Jaki sensowny wentylator polecicie jako ten tylny #!$%@?ący z budy powietrze? 120mm i zeby byl cichy, myslalem nad Noctua ale moze jest cos równie niezawodnego i cichego za mniejsza kwote. Niestety SPC do regnum rg4t straszne badziewia montuje i zaledwie po 3 latach słychać, że wentyl juz dogorywa.
#pcmasterrace
  • 18
  • Odpowiedz
@Huntley: Noo to ta, ale w większości obudowach to wentylator jest instalowany z tyłu, a nie na topie.
I też może źle zrozumiałem, albo po prostu gościu wyżej źle wytłumaczył. Bo jeśli uważa, że z tyłu nie musi być wentylatora, bo jest już na topie to ma racje. Ja natomiast zrozumiałem tak, że z tyłu/na górze wentylator jest zbędny, noo chyba że to jedyny wentylator w obudowie.
A mi bardziej
  • Odpowiedz
@Tak_masz_racje: żadnego wyciągowego nie musi być jeśli masz w obudowie wentylator/y zaciągające powietrze.
Łelkam tu fizyka.

Nie mam żadnego wyciągu, 6800 ma 70°C na hotspocie w małym miditowerze z trzema wentylami z przodu.

@ubog: przy tej obudowie możesz sobie darować wentyl z tyłu jeśli masz nadmuch z przodu.
  • Odpowiedz
@ReeceWithouterpoon: Okej to użyje innego sformułowania ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście nie musi być wentylatora wyciągającego, ale po prostu będą niższe temperatury jeśli on będzie, zwłaszcza jak są tam lepsze podzespoły.
Przykład z kartą graficzną akurat widzę "przypadkiem", bo GPU woli jak więcej wentylatorów na nie dmucha. Ale mamy w komputerze np. też CPU, które woli więcej wentylatorów wyciągających itd.
Podsumowując to nie trzeba go dawać,
  • Odpowiedz
@Tak_masz_racje: jakieś testy? Bo według moich osobistych różnica w granicach 1-2 stopnia C.
Sprawdzane na 5600x i mugenie (którego też testowałem w trybie push, pull, i push-pull, różnice minimalne wyszły).
Teraz siedzę na 5700x i nadal 3 wentyle i mugen w pushpull daje radę, nawet przy 160W, torture teście i 1300RPM nie było problemów z temperaturami.
Także spoko, wierzcie w gusła wentylatorowe ale jak masz przewiewną budę i pozytywne ciśnienie
  • Odpowiedz
@majk3l: test bez normalizacji db jest o kant dupy rozbić bo np. mając sam front możesz go ustwić na większy przepływ przy tej samej głośności w stosunku do większej liczby wentyli. A jak zrobisz większy przepływ intejku to przez ciśnienie zwiększy się exhaust.
No i polecanie widzom negatywnego ciśnienia w PC to trzeba nie mieć serca albo pojęcia.
Ale nawet taki zrobiony bez pojęcia test pokazuje, że różnice są minimalne.
  • Odpowiedz
Kiedy sie wkoncu nauczycie ze SPC czy obecnie endorfy, to na dłuższa mete zwykły gówniany chinczyk?

Do obudowy za 200zl wsadz arctica p12 i bedzie ok


@jurek-gagarin: Kiedy ty się nauczysz, że wszystko jest od chińczyka, a wentylator to nie skomplikowana elektronika, żeby się doszukiwać #!$%@? wie czego i że fluctus jest bardziej wydajny od arctica?
https://www.youtube.com/watch?v=08IkWLz9KO4
zgred - >Kiedy sie wkoncu nauczycie ze SPC czy obecnie endorfy, to na dłuższa mete zw...
  • Odpowiedz