Wpis z mikrobloga

W drodze po Wołdze - 3.

Kazan - Wiele hałasu o nic.

Każdemu, kto radzi wam odwiedzić Kazań w celach turystycznych - naplujcie w oczy. Przy wszystkich środkach budżetowych napływających do Tatar, ci geniusze nawet nie zadali sobie trudu, aby naprawić dworzec rzeczny. Na nabrzeżu przywitał mnie pusty, w trakcie powtórnej rekonstrukcji od 2005 roku, budynek. Jak ci ludzie zamierzają sprostać Igrzyskom BRICS, ja was pytam.

Oczywiście nowo wybudowany meczet na Kremlu Kazańskim, którego tam nigdy nie było, był najnudniejszym meczetem, z jakim się zetknąłem.

Spodziewałem się zobaczyć Tatarów na ulicach, ale ich też nie było, tylko zwykłe dziewczęta z wytatuowanymi udami. Spotkałem tylko jedną kobietę w stroju narodowym, ale wyglądało to dokładnie jak kostium, a do tego był to taki klimat miejskiej wariatki.

Problem Tatarstanu polega na tym, że obaj jego prezydenci pochodzą z odległych wiosek, ze wszystkimi tego konsekwencjami. Zbudowali oni Pałac ślubów w formie kazana dla żeniących się Kazańczyków. Kazan to misa, w której gotuje się pilaw. Więc teraz wszyscy mieszczanie są zmuszeni do zawierania małżeństw w ogromnym garnku.

Mała liryczna dygresja dla fanów tagu #historia. Jak wiadomo, w 2005 roku Kazań obchodził swoje tysiąclecie.
W 1977 roku władze Kazania zwróciły się do władz radzieckich z propozycją świętowania 800-lecia miasta, ale z Akademii Nauk otrzymano wniosek o bezpodstawności takich szacunków wieku.
W 1894 roku Rada Miejska Kazania zwróciła się do władz carskich z propozycją obchodów 500-lecia miasta, ale odpowiedź była rozczarowująca - nie ma uzasadnienia.

W końcu carscy i radzieccy uzurpatorzy znaleźli swoje miejsce na śmietniku historii i przestali przeszkadzać niezależnej tatarskiej nauce historycznej.
Kazańscy naukowcy opracowali unikalną metodę określania wieku miast, nie żartuję, tylko cytuję, która pozwoliła ustalić datę założenia miasta na styku 1004-1005 roku. To bardzo złożony model matematyczny, którego państwu nie da się zrozumieć.

Kazań jest z pewnością starym miastem, ale wciąż ma nie więcej niż 500 lat.

#podroze #podrozujzwykopem
mobutu2 - W drodze po Wołdze - 3.

Kazan - Wiele hałasu o nic.

Każdemu, kto radzi wa...

źródło: DSC05359

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Więc teraz wszyscy mieszczanie są zmuszeni do zawierania małżeństw w ogromnym garnku.

To bardzo złożony model matematyczny, którego państwu nie da się zrozumieć.


( ͡ ͜ʖ ͡)

@mobutu2: Ciekawy, okraszony humorem reportaż z miejsc, w których nigdy nie byłem i
itakisiak - >Więc teraz wszyscy mieszczanie są zmuszeni do zawierania małżeństw w ogr...

źródło: Tatar-1

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@itakisiak:
Drugi najbardziej liczny naród w kraju i nikt się nimi nie interesuje, taki paradoks.

Interesujące byłoby przeprowadzenie osobnych badań DNA polskiej szlachty, czy różni się ona od chłopów. Może wtedy tajemniczy najeźdcy i znalazłi by się.
  • Odpowiedz