Wpis z mikrobloga

Czy tylko ja nie rozumiem książki "Rozmowy z katem"? Znana na cały świat i chwalona, ale to przecież jakiś szwindel. Kolo twierdzi, że zapamiętał CAŁĄ KSIĄŻKĘ treści tych rozmów, bo przecież nie mógł jej pisać będąc w jednej celi z tym nazistą. To nie może być prawda, więc nie jest to żaden wierny dokument, lecz zwykła fikcja stylizowana na dokument. lipa
#gruparatowaniapoziomu #literatura #jezykpolski #ksiazki
  • 9
  • Odpowiedz
@Przypadkowy: Hmm akurat nogi to mam proste a lupiezu nie mam bo sie gole na lyso :) (od jakichs 20 lat :)

Ale do meritum - myslisz ze koles slowo w slowo spisal swoje rozmowy z drugim kolesiem w celi i to jest dokument? No nie :) (dyktafonu tez raczej nie mial :P)

Koles zapamietal tematy na jakie rozmawiali i odpowiedzi rozmowcy.

Zapamietal co jego rozmowca mial do powiedzenia, jaki
  • Odpowiedz
  • 1
@gorzki99: aaaa, teraz to już zupełnie inny komentarz niż poprzedni. Wtedy myślałem, że po prostu przerzucamy się dziecinnymi docinkami. ;)

No więc według mnie zapamiętanie wszystkich punktów widzenia na sprawy poruszane w książce jest niemożliwe. To były miesiące rozmów. Z tego powodu uważam, że jest to bardziej fikcja, wymyślony świat autora niż dokument. I tak, z tego powodu to bardzo dużo zmienia.
  • Odpowiedz
aaaa, teraz to już zupełnie inny komentarz niż poprzedni. Wtedy myślałem, że po prostu przerzucamy się dziecinnymi docinkami. ;)


@Przypadkowy: Wybacz. Tak juz mam. W robocie tak se dowalamy ze glowa mala. Im lepsza docinka tym lepiej - ale zasada jest jedna: smiac ma sie nawet ten co dostal pociska. i zawsze tak to wyglada.
Wiec przez moje skrzywione poczucie ironii zle odebrales. nie mialem zamiaru Cie obrazic.

Ale
  • Odpowiedz
@Przypadkowy pomyśl sobie, że jest to utwór swoich czasów. W krajach komunistycznych ceniono utwory antynazistowskie. Nigdy się nie dowiemy na ile w takiej książce było rzeczywistych przemyśleń kata, a na ile wepchniętych w jego usta słów autora.
Podobnie mamy z Sokratesem i Platonem.
  • Odpowiedz
@Przypadkowy: zdziwiłbyś się, jaką pamięcią dysponują bądź dysponowali intelektualiści sprzed ery smartfonów i tiktoka
ofc typ raczej ściemnia i wiadomo kto zrobił NWO a paliwo lotnicze nie moze stopić śmiercionki ale media podejrzanie milczą
  • Odpowiedz
@TorrezzinoRagazzo: Wrozek nie jesrem wiec pewnosci nie mam:P A jak za kazdym razem mam pisac "moim skromnym zdaniem" albo wedlug mojej opinii" czy inne takie to wole napisac IMHO :)

To jest wypok. Wiec jakbym nie napisal to ktos by sie przyczepil dlaczeggo posze cos jako rzecz oczywista. Skad mam pewnosc. I IMHO mialby racje :DDDD
  • Odpowiedz