Wpis z mikrobloga

Od miesięcy ograniczałem przestrzeń w szafie i nadszedl ten kulminacyjny moment - szafa kapsułowa.

Do osiągnięcia celu potrzebuje klasycznych t-shirtow , w sumie najważniejszego bo to baza każdej stylizacji. Mam juz upatrzone - wymieniam wszystkie w szafie.
Ile według was powinienem ich kupić ? Mam na myśli ilość oraz proporcje - czarne i białe.

Pranie jak w każdym typowym polskim domu robię co tydzień.
#modameska #moda #minimalizm #szafakapsulowa
  • 13
  • Odpowiedz
ale załadowałbym minimum tygodniowe zapotrzebowanie x2, czyli po 14 białych i 14 czarnych


@Iskaryota: Nie umarł, wręcz przeciwnie. Bardzo duża część sieciówek na przykład zamiast sprzedawać kolorowe ciuchy na sezon wiosna/lato typowe dla tego okresu sprzedaje głównie rzeczy w kolorach biały, czarny, beżowy, jasno-niebieski.
  • Odpowiedz
Od miesięcy ograniczałem przestrzeń w szafie i nadszedl ten kulminacyjny moment - szafa kapsułowa.


@PancakeV: Nie chcę absolutnie, aby zabrzmiało to jak docinek natomiast zawsze mnie śmieszy kiedy słyszę o ''szafie kapsułowej''. Zwłaszcza kiedy mówią o tym jakieś stylistki biorące gruby hajs za ubieranie ludzi często lub jakieś influencerki. To jest po prostu robienie z ludzi idiotów próbując im wmówić, że basic oraz rzeczy pasujące do siebie w szafie to
  • Odpowiedz
  • 1
Może zabrzmi to zabawnie ale zapytałem zawodową stylistkę modową ( ͡º ͜ʖ͡º) I nie , nie influencerke z instagrama.
Stosunek koszulek białych do czarnych powinien wynosic 70/30 gdyż białe są lepszą bazą do stylizacji.
Jeszcze jeden hint: jak dla kogoś taki basicowy look wydaje się zbyt hm.. basicowy to łatwo się to przełamuje zakładając kolorową bransoletkę lub zegarek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@
  • Odpowiedz
@PancakeV: czyli w swojej proporcji niewiele się pomyliłam od stylistki, fajnie :) po prostu od jakiegoś czasu sama codziennie latam w basicach i zdecydowanie białych używam więcej bo łatwiej do większości rzeczy dopasować. Żelazna zasada- góra nie może być ciemniejsza od dołu, więc po prostu białe tshirty pasują do wszystkich spodni, a czarne raczej tylko do czarnych.

Btw, jakiej firmy kupujesz basicy?
  • Odpowiedz
Może zabrzmi to zabawnie ale zapytałem zawodową stylistkę modową ( ͡º ͜ʖ͡º) I nie , nie influencerke z instagrama.

Stosunek koszulek białych do czarnych powinien wynosic 70/30 gdyż białe są lepszą bazą do stylizacji.

Jeszcze jeden hint: jak dla kogoś taki basicowy look wydaje się zbyt hm.. basicowy to łatwo się to przełamuje zakładając kolorową bransoletkę lub zegarek ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@
  • Odpowiedz
@PancakeV: Ta sama pani o której wcześniej wspomniałem mówiła również, że ona uznaje w zasadzie jedynie dwa kolory rajstop u kobiet. Prawda jest taka, że większość tych stylistek od siedmiu boleści wielkich wpycha swoje zdanie i gust ludziom próbując mówić każdemu, że tak się powinno chodzić.
  • Odpowiedz