Wpis z mikrobloga

@KoparaOpada: nie wiem co powiedziałby na to jakiś ekspert, ale wydaje mi się, że możesz na ten pas wjechać z obu stron. Wszak po to jest on, by ułatwić skręt ( chyba że nie ustąpiłeś komuś z lewej). Poszukałam chwilę materiałów i wskazują, że obecność tego pasa nie jest prawnie ustandaryzowana, chyba że coś się zmieniło?
Nie chciałbyś się odwołać? Nic Cię to nie kosztuje, jedynie czas, a miałbyś jakąś opinię?
  • Odpowiedz
  • 0
@Wredna_pomarancza: Jutro poobserwuje jak samochody wyjeżdzają z tego miejsca, jeżeli okaże się, że zatrzymują się na pasie to poważnie pozmyśle odwołanie się. Chociaż teraz myślę, że może za późno chciałem skręcać kierownicą i egzaminator uznał, że nie zmieszcze się całym obrysem samochodu na tym pasie
  • Odpowiedz
@radziol88: dziwne, że na pasie, który w zamyśle ma pomóc w lewoskręcie, żeby przepuścić ruch z naprzeciwka nie można byłoby się zatrzymać. Szkoda, że op nie dopytał egzaminatora o dokładny powód, bo może rzeczywiście egzaminator uznał, że obrysem auta nie zmieści się w polu i tym samym wymusi pierwszeństwo nad którymkolwiek z pojazdów. no i dziwne, że rzeczywiście nie jest to uregulowane, jak pisałam, znalazłam artykuły z 2007 roku postulujące o
  • Odpowiedz
dziwne, że na pasie, który w zamyśle ma pomóc w lewoskręcie, żeby przepuścić ruch z naprzeciwka nie można byłoby się zatrzymać


@Wredna_pomarancza: taki jest zamysł, ale prawo nie nadąża. Nadal jest to pas rozdzielający jezdnie wyznaczony linią krawędziową. Więc jeździć wzdłuż też po nim nie wolno.
  • Odpowiedz