Wpis z mikrobloga

Przyszły nowe rachunki za prąd.

Miało wzrosnąć o 11-13% a wzrosło o 100%

W zasadzie w przeciągu roku opłaty za mieszkanie z prądem i ogrzewaniem skoczyły z 400-500 pln do prawie tysiaka, kiedy stara dostała 100pln waloryzacji emerytury.

Kraj 3 świata, nędza, murzyni europy.

Nie wiem na co idą podatki, ale trzeba być totalnym frajerem by płacić jakiekolwiek podatki i daniny w tym kraju trzeciego świata. Zazdroszczę #neet -om w USA czu emerytom w Niemczech. Niebo, a ziemia w poziomie życia... No ale taki los podludzi

#przegryw
  • 5
  • Odpowiedz
Miało wzrosnąć o 11-13% a wzrosło o 100%


@Barachloop: my dostaliśmy takie same rachunki (czyli ok. 110 zł miesięcznie), ale za to z megazaniżoną prognozą zużycia prądu. Musielibyśmy chyba o świeczce w domu wieczorami siedzieć, by się w tym zmieścić, choć ja i tak staram się pilnować, by jak najwięcej energii zużywać w godzinach tańszego prądu, tj. wszystkie prania, prasowania albo pieczenia w piekarniku albo o 14:00, albo o 22:00.

Gdy
  • Odpowiedz
  • 1
@soyunmago: wiem, ale co to jest to 400 pln, zwykła zapomoga. Płaciłem za prąd 65 zł , a teraz uje podnieśli do 120... Jedyne z czego korzystam w domu to lodówka i ładowanie telefonu
  • Odpowiedz
@Barachloop: wiadomo, ale w naszej sytuacji żadnym groszem jednak nie wypada wzgardzić. Gdy jakiś tydzień temu listonoszka przyniosła rodzicom przeszło 700 zł ze skarbówki, choć zupełnie się tego nie spodziewali, to ucieszyliśmy się, jak nie wiem co.
  • Odpowiedz