Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki. Otóż po raz drugi w życiu potrzebuje wynająć samochód. Za pierwszym razem to był tylko weekend, ale teraz to ponad dwa tygodnie i w dodatku dość międzynarodowo i około 3000km to zrobienia. Macie jakieś porady na co uważać przy wypożyczaniu, na jakie firmy uważać w #szczecin albo polecajki? Z góry dzięki Mireczki

#wypozyczalniasamochodow
  • 6
  • Odpowiedz
@Defect: Upewnij się do jakich krajów możesz wjeżdżać zgodnie ze swoją umową. Wjechanie do kraju którego nie ma na liście skutkowac będzie m.in brakiem ubezpieczenia
  • Odpowiedz
Ja polecam jakieś dodatkowe ekstra ubezpieczenie, żeby nie musieć nic potem dopłacać po zwrocie.

Wypożyczałem auto w kilku krajach i chyba w żadnym nie robili takich problemów jak u nas w kraju (chyba, że ja po prostu na pechową wypożyczalnie trafiłem). U nas to musiałbym pewnie z godzinę oglądać auto przed odebraniem, żeby potem nie doczepili się do jakiś mikrouszkodzeń.

Edit:
Na pewno odradzałbym firmę Panek :)
  • Odpowiedz
@Defect: firma często mi wypożyczyła z Express’a
Nigdy nie było z nimi problemów, a często korzystaliśmy i niejednokrotnie jeździliśmy za granice. Nie byłem co prawda osoba zamawiającą więc nie podpowiem jak z opłacalnością i zapisami umowy najmu.
  • Odpowiedz
@iwannafreshstart: Wypożyczałem w Szczecinie auto tylko z Panka ale gdyby nie dodatkowo wykupione ubezpieczenie to pewnie straciłbym trochę na kaucji bo przy zwrocie bardzo szczegółowo doczepiali się jakiś mikrouszkodzeń czy tego typu rzeczy (w tym rzekomo zarysowane podwozie gdzie nie wjeżdżałem na żadne wysokie krawężniki itp).

Potrzebne mi było auto jedynie na trasie Szczecin - Poznań - Szczecin, gdzie poza trasą był tylko parking strzeżony.
  • Odpowiedz