Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #diy #mechanikasamochodowa
Cześć,
Chcialem wymienić klosze reflektorów przednich na nowe, klosze tanio by wyszły (200 za sztuke) ale za wymianę w warsztacie liczą 700 bo trzeba zderzak demontować. Węc bardzo niechętnie postanowiłem, że sam sobie wypoleruje, będzie 10 x taniej i może nawet wyjdzie wspaniale a efekty przerosną najśmielsze oczekiwania. Tak sobie to wymarzyłem.

Więc jakie zestawy do regeneracji lamp polecacie?
Konkretnie, jakiej marki?
A może kompletować własny zestaw żeby było taniej/lepiej? Jeśli tak to co będzie potrzebne i jakich marek mirek?

Pozdrawiam
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Roger_Sososky1: K2 Vapron czy inny tam czajniczek, chyba za ~200zł jest zestaw już z papierami ściernymi o odpowiedniej gradacji, robota prosta, ale żmudna, im bardziej sie przyłożysz tym efekt będzie lepszy. Dodatkowo możesz kupić i założyć jakąś folie PPF żeby zabezpieczyć na przyszłość
  • Odpowiedz
@Roger_Sososky1: ostatnio było że osoby lubiące grzebanie przy aucie to biedaki, więc tak trochę nieśmiało zasugeruję licząc się z falą wyzwisk, że poświęcając kilka godzin czasu, sam zdemontujesz sobie taki zderzak, i wymienisz reflektory ( ͡° ͜ʖ ͡°) to nie jest jakoś specjalnie trudne, możliwe że będzie trzeba odpiąć kilka wiązek, czy wykręcić inne przeszkadzające elementy, ale jak porobisz fotki, to z powrotem sobie to wszystko
  • Odpowiedz
  • 0
@Rick_Sanchez: tak w skrócie napisałem. W sumie chodzi o demontaż i montaż zderzaka i reflektorów + wymiana kloszy. Nie wiem czy reflektory koniecznie trzeba demontiwać ale chyba tak, bo w dwóch serwisach tak samo policzyli
  • Odpowiedz
@Roger_Sososky1: a trzecie rozwiązanie czyli oddanie komuś reflektorów do regeneracji (z autem, bez demontowania). Korzystałem z takiej usługi i chyba 200zł zapłaciłem. Oddali jak nowe i nic nie trzeba było demontować.
  • Odpowiedz
@Roger_Sososky1: sorki, robiłem to 6 lat temu a jak wiadomo - ceny wszystkiego zwariowały przez ten czas. Wydaj na to 100zł, spróbuj samemu. Jak nie wyjdzie, to 100zł nie szkoda, a może wyjdzie :P
  • Odpowiedz
@Roger_Sososky1: ja kiedyś polerowałem pastą K2 do lamp i zestawem gąbek polerskich z allegro za 50zł (takich na wiertarkę) i dało radę. Tylko trzeba uważać z obrotami, żeby klosze się nie nadtopiły ( ͡° ͜ʖ ͡°). Także ja bym najpierw spróbował samą pastą, dopiero jeśli to nie da efektu to bawiłbym się papierem ściernym.
  • Odpowiedz