Wpis z mikrobloga

Polecam ten kawałek wywiadu (w sumie cały wywiad) z szefem BBN.
Mówi on wprost, że Kosinik Kamysz po uzyskaniu wiedzy o dokładnym przebiegu zdarzenia zachował się zgodnie z polską racją stanu nie dzieląc się tą wiedzą z opinią publiczną za co zapłacił wysoką polityczną cenę. Mówi też wprost, że wszystkie działania służb zatrzymujących żołnierzy były legalne i tylko straży granicznej "zabrakło wyczucia" (w domyśle jak rozumiem "kajdanki to przesada").
Innymi słowy, wygląda na to, że przebieg zdarzenia jest mocno inny od opisanego w onecie. Wygląda na to, że ci żołnierze faktycznie przegięli pałę, a Kamysz, wiedząc o tym nie wykorzystał tego do obrony swojego wizerunku. Dlaczego? Polska racja stanu. Zakładam, że zgodnie z późniejszymi doniesieniami żołnierze strzelali do migrantów już po białoruskiej stronie. Kamysz mógł pewnie wypuścić filmik ze zdarzenia (szef BBN twierdzi, że nie jest on niejawny), ale to by zapewne sprowokowało bardzo złą prasę dla Polski. Dodatkowo połowa rosyjskich troli wycięłaby pierwszą część filmiku (na której zakładam są agresywni migranci) i zostawiła tylko strzelanie do nich po białoruskiej stronie krzycząc, że "polscy żółnierze strzelają w plecy bezbronnym migrantom", a druga połowa zrobiła dokładnie odwrotnie zostawiając tylko agresywne zachowanie migrantów i krzyczała, że "rząd nie pozwala żołnierzom się bronić". Nie od dziś wiadomo, że to jest główny cel rosyjskich troli - nie istotne czy rządzi prawica, czy lewica, ważne, żebyśmy się żarli wewnętrznie (i niestety przez logikę demokracji w czasach social mediów działa to doskonale).
Mówi też to co mówiłem ja i kilku mireczków. Skoro na ponad 1000 oddanych strzałów, ponad 700 w samym maju tylko tych 2 żołnierzy ma postawione zarzuty to każdy, kto ma więcej niż 3 szare komórki powinien zadać sobie pytanie "dlaczego".
#polityka #neuropa #wojsko #wybory
Yahoo_ - Polecam ten kawałek wywiadu (w sumie cały wywiad) z szefem BBN. 
Mówi on wpr...
  • 61
  • Odpowiedz
@Yahoo_: Bardzo ciekawe. Skoro Kosiniak zachował się nieszablonowo i mimo finiszu kampanii nie ujawnił filmu, na którym ci żołnierze odwalają jakąś bulwersującą inbę (może to była grupa kobiet i dzieci? Może kogoś postrzelili?) to zasadne staje się pytanie o realne intencje onetu i jego inspiratorów/informatorów. Mogli zakładać, że Tygrysek w panice o słupki poparcia rzuci karty na stół i da super paliwo propagandzie o złych polskich żołnierzach i biednych imigrantach. Zmierzam
  • Odpowiedz
  • 2
@deziom: skąd ten cytat? Bo to może być zupełnie inny powód i bardziej wiadomość jest ukrywana, żeby ukryć niekompetencje żołnierzy co też ma bardzo dużo sensu z punktu widzenia racji stanu.

Może kogoś postrzelili?)


@CichyWoda: Wg oficjalnych informacji nikomu nic się niestało.
A onet mógł po prostu kierować się zwykłą chęcią zysku. To był najbardziej gorący materiał w ostatnim tygodniu przed wyborami, na pewno sporo na tym zarobili. Po wyborach
  • Odpowiedz
Boże! Jak ja bym chciał żeby on był prezydentem!

Człowiek Dudy, ale potrafi wznieść się ponad polityczne podziały. Świetnie wykształcony, lekarz, prawnik, oficer. Nie raz ryzykował życiem ratując ludzie życie i zdrowie.

Ambitny. Państwowowiec.

Autentycznie to jest ktoś kogo potrzebujemy, ale na niego nie zasługujemy.


@SynMichaua: widze powtorka z 2015 i wyboru dudy. a po angielsku umi mowic? XD
  • Odpowiedz
@Yahoo_: koincydencja czasowa jest co najmniej zastanawiająca. Odpalenie takiej bomby tuż przed wyborami i ustawienie narracji w zmanipulowany sposób wytworzyło gigantyczną presję na Kosiniaku (i całym rządzie) by opublikować dowody, które pozwoliłyby mu się skutecznie bronić, ale równolegle wysłałyby w świat obrazki realnie destabilizujące sytuację na granicy. Bardzo dziwne.
  • Odpowiedz
@Yahoo_: dokładnie. Ostatnio w Raporcie Międzynarodowym Paweł Łatuszka opowiadał, że wg jego wiedzy białoruskie KGB ma jasne instrukcje, żeby eskalować konflikt i nagrać jak polacy strzelają do "biednych uchodźców", żeby a) osłabić wizerunek polski na arenie międzynarodowej i białoruskiej b) mieć pretekst do eskalacji

To wszystko pokazuje, jak delikatna to jest sprawa i że wstrzemięźliwość w osądach + dokładne procedury są potrzebne.
  • Odpowiedz
  • 1
@CichyWoda: ale ten kij ma dwa końce. Owszem to była duża presja na MON, ale z drugiej strony to też był najlepszy możliwy moment z komercyjnego punktu widzenia.
  • Odpowiedz
ci żołnierze faktycznie przegięli pałę, a Kamysz, wiedząc o tym nie wykorzystał tego do obrony swojego wizerunku


@Yahoo_: pisałem już pod poprzednim wpisem z takim #!$%@?, że wtedy wychodzi minister obrony i mówi stanowczym, zdecydowanym głosem, że stoi murem za polskimi żołnierzami, a aresztowanei nie ma nic wspólnego z jego pełnym poparciem do odpierania agresji na granicy. I tylko dodaje, zę nie może podać szczegółów. A nie 'a ja to wiedziałem...
  • Odpowiedz
@Hadolf_Itler
"ten foliarski LRAD" jak go nazywasz działa i jest z powodzeniem wykorzystywany w wielu krajach świata.

@Reezu wiem że nie jest umocowany w prawie ale co to za problem wprowadzic szybką poprawkę?
Pisiory poazaly że jak im zależy to przepchnięcie czegoś przez Sejm może trwać gora kilka dni.
A tu politycy jakby są ślepi i głusi.
  • Odpowiedz
Mówi on wprost, że Kosinik Kamysz po uzyskaniu wiedzy o dokładnym przebiegu zdarzenia zachował się zgodnie z polską racją stanu nie dzieląc się tą wiedzą z opinią publiczną za co zapłacił wysoką polityczną cenę


@Yahoo_: Wszystko spoko tylko niby dlaczego najpierw Kosiniak walił ściemę, że nic nie wiedział, a następnie, że żąda natychmiast wyjaśnień?Przecież mógł od razu powiedzieć, że wiedział ale upublicznianie tego jest wbrew polskiej racji stanu.

Coś mi się
  • Odpowiedz