Wpis z mikrobloga

Polecam ten kawałek wywiadu (w sumie cały wywiad) z szefem BBN.
Mówi on wprost, że Kosinik Kamysz po uzyskaniu wiedzy o dokładnym przebiegu zdarzenia zachował się zgodnie z polską racją stanu nie dzieląc się tą wiedzą z opinią publiczną za co zapłacił wysoką polityczną cenę. Mówi też wprost, że wszystkie działania służb zatrzymujących żołnierzy były legalne i tylko straży granicznej "zabrakło wyczucia" (w domyśle jak rozumiem "kajdanki to przesada").
Innymi słowy, wygląda na to, że przebieg zdarzenia jest mocno inny od opisanego w onecie. Wygląda na to, że ci żołnierze faktycznie przegięli pałę, a Kamysz, wiedząc o tym nie wykorzystał tego do obrony swojego wizerunku. Dlaczego? Polska racja stanu. Zakładam, że zgodnie z późniejszymi doniesieniami żołnierze strzelali do migrantów już po białoruskiej stronie. Kamysz mógł pewnie wypuścić filmik ze zdarzenia (szef BBN twierdzi, że nie jest on niejawny), ale to by zapewne sprowokowało bardzo złą prasę dla Polski. Dodatkowo połowa rosyjskich troli wycięłaby pierwszą część filmiku (na której zakładam są agresywni migranci) i zostawiła tylko strzelanie do nich po białoruskiej stronie krzycząc, że "polscy żółnierze strzelają w plecy bezbronnym migrantom", a druga połowa zrobiła dokładnie odwrotnie zostawiając tylko agresywne zachowanie migrantów i krzyczała, że "rząd nie pozwala żołnierzom się bronić". Nie od dziś wiadomo, że to jest główny cel rosyjskich troli - nie istotne czy rządzi prawica, czy lewica, ważne, żebyśmy się żarli wewnętrznie (i niestety przez logikę demokracji w czasach social mediów działa to doskonale).
Mówi też to co mówiłem ja i kilku mireczków. Skoro na ponad 1000 oddanych strzałów, ponad 700 w samym maju tylko tych 2 żołnierzy ma postawione zarzuty to każdy, kto ma więcej niż 3 szare komórki powinien zadać sobie pytanie "dlaczego".
#polityka #neuropa #wojsko #wybory
Yahoo_ - Polecam ten kawałek wywiadu (w sumie cały wywiad) z szefem BBN. 
Mówi on wpr...
  • 61
  • Odpowiedz
  • 266
wygląda na to, że przebieg zdarzenia jest mocno inny od opisanego w onecie.


@Yahoo_: Mogę się mylić, ale tekst Onetu chyba nie mówił o biednych niewinnych żołnierzach, których bezpodstawnie skuto tylko właśnie coś tego typu, ale konfedepis rozkręcił aferę i fakty nie miały już szczególnego znaczenia.
  • Odpowiedz
  • 7
@tomasz-kalucki: Czyli wiesz coś więcej? Możesz rozwinąć? Powiedział jakąś nieprawdę?
@JC97 tekst onetu był dość jednostronny, a konfedepis oczywiście zrobił na tym politykę dokładnie tak jakby sobie tego życzył Putin (i żeby nie było, aktualnie rządzący zrobili by pewnie to samo, gdyby byli w opozycji i dostali taki prezent tuż przed wyborami). Przykre, ale taka to słabość demokracji, można mieć tylko nadzieję, że społeczeństwo przyzwyczai się do takich "wrzutek" i zacznie
  • Odpowiedz
  • 5
@tomasz-kalucki: tych kandydatów PiSu jest już drużyna piłkarska :D. Moim zdaniem jest zbyt niezależny, Kaczyński, a zwłaszcza doły partyjne, się na to nie zgodzą. Moim faworytem na dziś jest Obajtek, aczkolwiek "wszystko się może zdarzyć".
  • Odpowiedz
@Yahoo_: tym większy plus dla Kosiniaka, zestawcie to z zachowaniem pisiorów i ujawnieniem planów obronnych kraju (!) na potrzeby kampanii. Pan Siewiera ma mój szacunek na podstawie wszystkich przesłuchanych wywiadów.
  • Odpowiedz
@Yahoo_: O tym też pisałem. Moim zdaniem się sprzedał, kaczor też na jakąś ugodę pójdzie i się dogadają. Jakiś Błaszczak czy Morawiecki szans nie mają. Tutaj tylko właśnie taka osoba jak on może powalczyć.
  • Odpowiedz
  • 12
@Hadolf_Itler: myślę, że mądrzejsi od nas te procedury tworzą. Może nie są doskonałe, ale pewnie lepsze niż chłopsko-rozumowe podejście wypoku. Wbrew pozorom nie trzeba dużo, żeby coś nagle eskalowało nawet bez intencji żadnej ze stron. Wystarczy, że coś się wydarzy, opinia publiczna zacznie domagać się odpowiedzi od rządzących i sprawy szybko mogą wymknąć się poza kontrolę.
Taka ciekawostka. Chińczycy z Hindusami tłuką się na pałki i kamienie, broń palna jest
  • Odpowiedz
i zostawiła tylko strzelanie do nich po białoruskiej stronie krzycząc, że "polscy żółnierze strzelają w plecy bezbronnym migrantom"


@Yahoo_: swoją drogą, zastanawia mnie, czy niechęć przed wypuszczeniem sygnału tego typu ma jakieś faktyczne uzasadnienie, czy to takie typowe "co społeczność międzynarodowa powie". Gdzieś mi mignęło, że aktualny rząd chce w końcu rozpocząć kampanię zniechęcającą do prób nielegalnego przedostania się na teren Polski, ale nie wiem czy to prawda i czy coś
xetrov - >i zostawiła tylko strzelanie do nich po białoruskiej stronie krzycząc, że "...

źródło: hhftaf952pk71

Pobierz
  • Odpowiedz
@Yahoo_: Boże! Jak ja bym chciał żeby on był prezydentem!
Człowiek Dudy, ale potrafi wznieść się ponad polityczne podziały. Świetnie wykształcony, lekarz, prawnik, oficer. Nie raz ryzykował życiem ratując ludzie życie i zdrowie.
Ambitny. Państwowowiec.

Autentycznie to jest ktoś kogo potrzebujemy, ale na niego nie zasługujemy.
  • Odpowiedz
@Hadolf_Itler: A ja nie chce żeby Polski mundur był kojarzony z mordowaniem cywili. Nie chce żeby stawiano naszych żołnierzy w jednym szeregu z ruskimi sołdatami,
IDF i Hamasem.
A na pastuchów na granicy jest skuteczny sposób- LRAD które posiada policja. Działana zasadzie dzwiękowych odstraszaczy na krety ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zupełnie nie rozumiem czemu ich tam nie ma.
WiesniakzPowolania - @Hadolf_Itler: A ja nie chce żeby Polski mundur był kojarzony z ...
  • Odpowiedz
  • 2
@Yahoo_ ONI NIBY PRAWIE STRZELALI W SIEBIE XD

Żołnierze oddali według naszych rozmówców 43 strzały w ziemię, którymi próbowali odstraszyć tych, którzy chcieli przejść. Było to skuteczne - strzały sprawiły, że uchodźcy w większości nie przekroczyli zapory, a ci, co przeszli. cofnęli się. Żolnierze nie odpierali jednak bezpośredniego ataku na siebie, a w dodatku stworzyli wzajemne zagrożenie. bo po prostu, jak podkreślił jeden z rozmówców, ,mogli się pozabijać".
  • Odpowiedz