Wpis z mikrobloga

Lubię sobie sam co roku robić prezent na urodziny i tym razem padło na planszówkę.
Gram często z dziewczyną czy znajomymi, ale chciałbym mieć planszówkę, w którą gra się bardzo dobrze solo.

Na necie jest dużo różnych opinii, ja sam póki co gram w Wiedźmina solo, ale zastanawiam się jaka jest według Wasz taka najlepsza planszówka?

#grybezpradu #gryplanszowe
  • 13
  • Odpowiedz
@maxwol: Dawno temu za guwniaka dostałem planszowke Magia i miecz ale byłem chyba za młody i jakos mi nie podeszło. Przegladałem własnie dragoneye.pl i faktycznie jest ogromny wybor.
  • Odpowiedz
  • 1
@maxwol Robinson to gra tego typu że będziesz ciągle dostawać wpierdziel. Plus ciężko będzie się grać z innymi. Jest trudna raczej. Z gier typowo pod solo wiele osób poleca serie Final Girl, Szczurołapa, Spirit Island czy Pod wrogim niebem. Mage knight podobno też fajny ale dużo zasad i można się łatwo od niego odbić. Ja najczęściej solo gram ostatnio w Final Girl, Ark Nova (nieoficjalny tryb solo nazywa się Arno), Małe
  • Odpowiedz
@maxwol: Zależy jakie klimaty celujesz i długość rozgrywki. Taki Robinson to zwykle się gra dość krótko (nie licząc rozkładania), bo albo się udaje albo nie. A gry bardziej RPG (np Mage Knight), czy kooperacje z kampanią (Jagged Alliance) to sesje na kilka godzin.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@szatanEK666 Magie i miecz uwielbiałem za dzieciaka i niedługo ma być dodruk więc sobie sprawię

@Xyle Epickie podziemia posiadam i fajnie się gra solo. Myślałem też by spróbować inne ich gry. No i dzięki za pozostałe propozycje;)
  • Odpowiedz
@maxwol: Z bardzo szybkich gier solo polecam Onirim oraz dość trudny do zdobycia Piętaszek (uwaga, mega trudna!).
Jest też pełno niezłych gier print and play, np na portalu BGG. Ogólnie jest ich tysiące, ale są jakieś rankingi najlepszych.
Dla początkujących w temacie print and play polecam Utopia Engine. Znajdziesz bez problemu.
  • Odpowiedz