Wpis z mikrobloga

Śledzę ostatnio trochę rynek szosówek z tej najwyższej półki. Za takie top topów uchodzi obecnie kalifornijska rama Specialized S-Works Tarmac SL8. Wyszła w poprzednim roku. Jest stworzona z carbonu FACT 12r, waży 685 gramów. Cena samej ramy, widelca i sztycy to 5500 euro czyli prawie 24 tys. zł. Szosówki z Dura Ace (najwyższa grupa Shimano) na tej ramie kosztują 14 tys. euro czyli około 60 tys. zł. Mocno wywalone te ceny. Chińczycy samodzielnie będą potrafili tworzyć takie ramy pewnie dopiero za kilka lat.

#szosa #rower #rowery #technologia #technologia
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@SkwarSki: Ale ja wiem, że są tańsze rowery, ale nie ma drugiej takiej ramy o takiej wadzę. wiler slr 0 waży coś blisko 800 gramów. Chińczycy już podrobili Tarmaca na słaszbym karbonie i ich chiński wazy 850 gramów.
  • Odpowiedz
  • 0
@Zabi96: No i masz jakieś dane, które temu zaprzeczają? Aerodynamika to pochodna mocy, a przecież te testy były robione i raczej nie bez powodu specialized werbuje najbardziej aerodynaiczną ramą na świecie. Względem samej sl7 jest mowa o 16,6 sekundach na 40 km. Ale oczywiście można się kłócić, ze to marketing, ale przeglądam trochę newsów i jeszcze nigdzie nie widziałem, żeby wiler twierdzil, że jest aerodynamiczniejszy od tarmaca.
  • Odpowiedz
  • 0
Aerodynamika to pochodna mocy, a przecież te testy były robione i raczej nie bez powodu specialized werbuje najbardziej aerodynaiczną ramą na świecie. Względem samej sl7 jest mowa o 16,6 sekundach na 40 km.


@mirekpngtif To przeglądaj mniej sponsorowanych testów czy newsów bo jak na razie chj@ masz rację.
Nawet rower z Marektu ma lepszą Aerodynamike niż oba Tarmaci xD
Zabi96 - >Aerodynamika to pochodna mocy, a przecież te testy były robione i raczej ni...

źródło: temp_file3245396213855412662

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Zabi96: Tylko jak to mierzyć? Samym aero drag? Specialized twierdzi, że ma lepszą ramę niż wspomniane w twojej tabelce supersix czy rysel, które są trochę wyżej, ze względu np. na większą sztywność. Chwalą się super carbonem FACT 12r. Oczywiście, że w tym może być masa marketingu i sponsorowanej treści. Ja tego w ogóle nie wykluczam. Zapewne każdy producent próbuje jak najlepiej upiększyć swój produkt. Dla porównania taki aeroad canyona z
  • Odpowiedz