Wpis z mikrobloga

@Lukiipl: znalezisko spadło z rowerka odpowiadam więc tu:

referendum, to głos społeczeństwa i oznaka demokracji w państwie


@Lukiipl: jeśli już to ochlokracji.

Mogłeś dać na tak, albo nie, bo to Twoj głos jest, ale bojkotując własny głos jednocześnie sie zgadzasz.


@Lukiipl: nie pobierając karty lub tak jak w moim przypadku oddając nieważny głos nie zgadzam się na tego typu żenujące zagrywki za nasze pieniądze. Referendum było tylko i wyłącznie elementem kampanii wyborczej.

większość to debile


@Lukiipl: dokładnie tak właśnie jest i ten portal doskonale potwierdza moją tezę. Obecny ustrój to terror głupiej większości.

twierdze, że jesteś chyba za autorytaryzmem


@Lukiipl: źle twierdzisz.
  • 3
  • Odpowiedz
@OlFunkyBastard: To jaki ustrój proponujesz, bo już wiem, że na pewno nie demokracja, bo większość to głupki, no i z racji położenia naszego kraju na mapie i mając dwóch agresywnych sąsiadów, to myślałem, że wolisz autorytaryzm, ale jak nie, to jaki? Monarchia?

Ok, Ty jakiś powód podałeś z tym referendum, że wg Ciebie, to była to zwykła zagrywka PiSu dla korzyści partyjnej, a nie tak jak reszta wykopków krzyczała bezsensu, że
  • Odpowiedz
To jaki ustrój proponujesz, bo już wiem, że na pewno nie demokracja, bo większość to głupki, no i z racji położenia naszego kraju na mapie i mając dwóch agresywnych sąsiadów, to myślałem, że wolisz autorytaryzm, ale jak nie, to jaki? Monarchia?


@Lukiipl: proponuję demokrację ograniczoną egzaminem obywatelskim aby ponowie utworzyć jakąś namiastkę elit intelektualnych.

Ok, Ty jakiś powód podałeś z tym referendum, że wg Ciebie, to była to zwykła zagrywka PiSu
  • Odpowiedz
@OlFunkyBastard: A tego nie możesz przewidzieć co by nowa władza, czyli aktualnie tusk zrobił z tym. Wzięło udział coś ponad 40% obywateli i ok 96% z nich nie zgodziło sie, to nie przeszło, bo referendum żeby było wiążące prawnie musi ponad 50% uprawnionych do głosowania w wyborach wziąć udział, to jeszcze przepis prawny z PRLu ¯\(ツ)/¯ gdyby zagłosowali wszyscy wtedy tusk musiałby sie z tym liczyć i nie byłby tak skłonny
  • Odpowiedz