Wpis z mikrobloga

Tak z ciekawości, pytanie do ludzi co ostatnio wykańczali ze stanu deweloperskiego: ile was wyszło w przeliczeniu za m2, w miarę sensownym standardzie, czyli nie z najtańszych możliwych materialow? Jak się wejdzie gdzieś po necie, to podany ceny są na poziomie 1200-1500 za m2 i na tyle się nastawiałem kilka miesięcy temu, ale już widzę, że mi wyjdzie bliżej 2k za m2. Miejscowość to Modlniczka pod Krakowem.
Ech, mogłem sobie dalej wynajmować i mieć spokój, zachciało się mieć coś swojego.

#nieruchomosci #krakow
  • 13
  • Odpowiedz
@LordRegis mocno zależy od ogólnego metrażu tak szczerze. U mnie na małym metrażu wyszło 2,5k /m2 (3 lata temu) właśnie w sensownym standardzie z meblami na wymiar i nie najtańszym AGD itd. Na większym metrażu wyszło wielokrotnie więcej, ale tam jest bardzo wysoki standard, więc pewnie nie to czego szukasz.
  • Odpowiedz
  • 1
@demimka: dzięki za odpowiedź, przynajmniej mnie pocieszyłas, że te 2k za m2 to nie jest coś dziwnego. Rozumiem że te wszystkie artykuły o tym, że się można urządzić za 1k za m2 to można do kosza wyrzucić, chyba że się bierze wszystko z outletu i samemu robi całą robotę?
Jeśli chodzi o metraż, to 86m + spory strych. Ogrodu nawet nie wliczam, bo dopiero w przyszłym roku będę w nim
  • Odpowiedz
@LordRegis można się urządzić za 1k jak bierzesz z outletu resztki, używane AGD, kuchnia z Castoramy i wszystko robisz sam ¯_(ツ)_/¯ może to była prawda, ale kilka dobrych lat temu. Ja w tych 2,5k nic nie robiłam sama. Przy 86m no to już trochę większy, myślę że 2k spokojnie da radę, zwłaszcza jak część rzeczy zrobisz sam. Najwyżej część mebli wolnostojących poczeka jak będziesz chciał lepsze.
  • Odpowiedz
@LordRegis: Zaleta jest taka, że nie musisz wszystkiego robić na start. Możesz zrobić, łazienkę, kuchnie, położyć podłogę, pomalować, kupić łóżko a meble dokupować raz na jakiś czas. Tak samo rtv i niektóre agd
  • Odpowiedz
@LordRegis wszystko zależy od standardu (każdy ma w głowie inną wizję tego, co jest “średnie”, bo w Polsce za klasę średnią ma się i robol z 4k na rękę, i członek zarządu spółki giełdowej z 40k na rękę) oraz tego, czy robisz cokolwiek sam.
Ja wydałem grubo ponad 4k za metr w Warszawie, ale nie kiwnąłem palcem i lubię ładne rzeczy.
  • Odpowiedz
Rozumiem że te wszystkie artykuły o tym, że się można urządzić za 1k za m2 to można do kosza wyrzucić


@LordRegis: Na pewno można się za tyle urządzić, pytanie tylko co i dla kogo jest wysokim/średnim/niskim standardem. Artykuły w internecie zawsze są clickbaitowo napisane. Wszędzie podadzą ci przykłady takie, żebyś się zajarał a rzeczywistość potem weryfikuje. I tu możesz sobie pomyśleć - ale przecież jaki oni mają interes w tym,
  • Odpowiedz
@LordRegis: najdroższa jest łazienka i kuchnia. A to są rzeczy które muszą być w każdym mieszkaniu.
I do tego masz x metrów kwadratowych sypialni i korytarzy których wykończenie sprowadza się do podłogi i ścian.
Więc ta średnia wg mnie to jest z dupy.
Bo inny budżet będziesz miał na łazienkę przy 30 a inny przy 60 m2
  • Odpowiedz
@LordRegis: ~3 k za metr, ale tu domyślam się, że widełki są potencjalnie bardzo szerokie. Możesz mieć dębową podłogę po 700 zł, a możesz kronopol po 100 zł. Będzie wyglądało bardzo podobnie. Tak samo drzwi, farby, meble, płytki. Np. płytka podłogowa z outletu po 60 zł może do złudzenia przypoimnać taką za 400 zł, i ta droga wcale nie będzie jakaś luksusowa czy sprowadzana prosto z Włoch. Rozbieżność cenowa jest
  • Odpowiedz
  • 1
@PanKapibara: @marcel_pijak @damienbudzik @GOHAN @sezonowiec1 dzięki za odpowiedzi, po prostu wstalem dziś z jakimś kacem moralnym, czy ja za to wszystko przepłacam, czy to faktycznie stawki rynkowe. Zwłaszcza, że robimy to z oszczędności, nie na kredyt, na szczęście rodzina też trochę pomaga. A patrzenie na topniejące co tydzień oszczędności sprawia mi ból ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@LordRegis Ja za wykończenie szeregówki w tym roku w Krakowie zapłaciłem jakieś 150k za 100m2. W tym cała robocizna 40k - łazienki, ściany, podłogi. Moim zdaniem to właśnie robocizna ma tu kluczowe znaczenie bo możesz wziąć gości którzy zrobią ci taniej na czarno ("tylko gotóweczka panie") albo takich którzy celują w klientów z kasą i wszystko jest oficjalnie ale drogo. Jak napisali przedmówcy im mniejsza powierzchnia tym większy koszt m2 więc
  • Odpowiedz