Wpis z mikrobloga

Jak to jest możliwe, że chłop za 38m mieszkanie ma czynsz 830zł? Na Kiwerskiego dokładnie. Miał bardzo dużą zaliczkę za wodę i jeszcze #!$%@?ł, że nie dostawał zwrotu z poprzednim najemcą. To jest coś nie tak, czynsze nigdy nie przekraczają 500-600zł przy metrażach do 40m z tego co oglądam

#lublin
  • 18
  • Odpowiedz
  • 1
@ryzu: Jaka norma, norma to 500zł, rodzice mają 50-60m już nie pamiętam i mają taki czynsz jak ten typ. Z 2 osobami zameldowanymi. Wszystkie mieszkania na olx z kaliny 500zł średnio.
@elgebar ja mówię o 38m, a nie 60
  • Odpowiedz
@Piks0n: Wiem ze swojego przykładu i sąsiadów : )

Lwowska 48m - 850zł, 500-600zł to było z 5 lat temu i też zależy czy własnościowe czy nie
  • Odpowiedz
  • 0
@ryzu: Lol i następny - 48m xD Ja mówię o mieszkaniu 38m2, słownie: trzydzieści osiem metrów kwadratowych. 830zł za taki metraż w bloku z lat 70 to jest kosmiczna kwota i odbiegająca o 200-300zł od standardu na tym osiedlu
  • Odpowiedz
@Piks0n: wiem 38, ale wiem ze w ciagu ostatnich lat niektórym znajomym x2 czynsz poszedł w górę, wiec nie zdziwię się jak 60m teraz w lbn znajdzie sie i za 1200 czynsz. Dużo zależy od stanu prawnego i roku budowy bloku
  • Odpowiedz
@Piks0n: sprawdź ceny zaliczek i mediów. Niektóre spółdzielnie mają np za cieplą wodę i ogrzewanie po kilkadziesiąt złotych z uwagi na wysoki koszt przesyłu od lpecu. Np na kalinie
  • Odpowiedz
@Piks0n: Ogólnie najlepiej poprosić o kwit jaki dostaje o wysokości czynszu - tam masz wszystko rozpisane. Czasami masz kilka bloków identycznych obok siebie ale są różne spółdzielnie - i będą też różne czynsze.
Prujesz się, że ktoś podaje przykład 48m2 a Ty mówisz o 38m2 - różnice w czynszu będą znikome - opłata za śmieci niezależnie od metrażu, wody zużywasz tyle samo czy mieszkasz w 20 czy w 70m2 itd...
  • Odpowiedz
  • 0
@MgrMarecki: Kwit mi pokazał, ceny za ogrzewanie i wodę były wywalone, a gazu nie było w ogóle. Chciałem się dowiedzieć po prostu czy to jest standard na tym osiedlu/ulicy, czy to jest kwestia zameldowania więcej osób i czy nie leciał gdzieś w #!$%@? pod tym kątem. W każdym razie już mi przepadło mieszkanie niestety
  • Odpowiedz
@Piks0n: Ale na kwicie zazwyczaj jest jednostka, czy jest wpisane za osobę czy za 3... ( ͡° ͜ʖ ͡°) I woda też jest wpisana ile m3 jest liczone i możesz sobie sprawdzać z licznikami czy tyle zużywasz.
  • Odpowiedz