Wpis z mikrobloga

Aha, czyli jednak zatrzymanie mogło być przeprowadzone w prawidłowy sposób a wobec tych dwóch toczy się śledztwo bo naprawdę coś zrobili głupiego lub przekroczyli uprawnienia, ale syf przed wyborami już wylano i teraz powoli Pisowcy starają się przejść do porządku dziennego i tak nie drążyć bo wyjdzie, że by się mogli ośmieszyć przez własne pomyłki lub też po prostu kłamstwa. Tusk zwrócił uwagę dziś na Twitterze, że za PiSu żandarmeria też aresztowała i to masę ludzi z wojska (no bo od tego kurde jest), ale nikt nie robił z tego takiej wielkiej sprawy i nie urządzał cyrków. Pewnie Tusk już ma informacje szczegółowe co się odwaliło i wie, że PIS przed wyborami stworzył udawaną aferę. Nie zdziwię się jak za parę dni będą upubliczniać mniej lub bardziej niejawnie szczegóły śledztwa i już nie będzie wszystko takie czarnobiałe

Przebywający na szczycie państw Bukaresztańskiej Dziewiątki (B9) prezydent Duda zaapelował o zachowanie spokoju w sprawie aresztowania polskich żołnierzy. — Pojawia się wiele plotek wokół sprawy zatrzymania trzech żołnierzy przez Żandarmerię Wojskową — powiedział we wtorek w Rydze prezydent Andrzej Duda. Zaznaczył, że do tej pory jeszcze nikt nie złożył zażaleń na czynności wykonane przez Żandarmerię Wojskową.


#duda #dupa #polityka #sejm #wojsko #bekazpisu #pis #wojna #bialorus
Kagernak - Aha, czyli jednak zatrzymanie mogło być przeprowadzone w prawidłowy sposób...

źródło: Rrvk9kpTURBXy9kZTA5NTdkY2JlOWIyMWJkYjc5MDViYjQzMTM2MGIxNS5qcGeSlQMAzJHNEjDNCjuTBc0EsM0CWN4AAaEwAQ

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Kagernak: na wykopie większość uznaje, że żołnierz na granicy cokolwiek nie zrobi to zawsze jest dobrze i nie powinien ponosić żadnych konsekwencji

takie przynajmniej odniosłem wrażenie z histerii jaka tu panowała w czasie ciszy wyborczej
  • Odpowiedz
@Kagernak: niestety ale ta bomba została rozbrojona zbyt późno. Kosiniak zaczął się plątać i zyebali po całości.

Poza tym pisowskiego elektoratu i tak nie przekonają. Choćby kaczor zabił żołnierzy własnymi rękami to nie uwierzą.
  • Odpowiedz
  • 1
@hansschrodinger: To fakt jego reakcja była niestety zbyt chaotyczna, może za bardzo go wzięło to z zaskoczenia i nie zdążył wszystkich informacji zebrać. Porządna długa konferencja na której by się rozgadał o kompetencjach i niezależności żandarmerii, o dzieleniu obowiązków, że żołnierze mogą strzelać, że zawsze jest gotowy wysłuchać skarg żołnierzy, zwracanie uwagę, że przez dwa miesiące o tej sprawie było cicho. Na pewno by to pomogło, ale jednak było to tuż
  • Odpowiedz
@zapomnialemhaslo: @hansschrodinger mi się wydaje, że oni wiedzieli dawno jak ta sprawa wygląda. Mają nagrania z granicy i absolutnie nikt kto je widział (mon i ludzie Dudy) nie robił afery z samego faktu zatrzymania, ale z kajdanek.
Co do rozbrajania afery to ja myślę, że poszła decyzja, że nie ma sensu tego robić, lepiej stanąć #muremzamundurem, bo ludziom w dwa dni nie wytłumaczysz kwestii użycia broni :). Polecam wypowiedź szefa
  • Odpowiedz
@Kagernak: Bez sensu, nich zostawią tą sprawę i tyle. Bandzie tłuków, która łyknęła pisowski spin i tak nie wytłumaczysz, z resztą już widzą kłamstwa, manipulacje i odwracanie uwagi a jakiekolwiek inne informacje, które naświetlają sprawę są ignorowane.
Z resztą już coraz częściej dochodzi nawet do sytuacji, gdy podważa się rzetelność mediów w tym Onetu.
Tak, tego Onetu który w ogóle tą sprawę ujawnił, ale wtedy był rzetelny, ale dodając szczegóły już
  • Odpowiedz
bo naprawdę coś zrobili głupiego lub przekroczyli uprawnienia


@Kagernak: aha.... i to było takie trudne by Kosiniak wyszedł i zamiast 'no wiedziałem, ale w sumie to nie, ale może. chyba. ja już sam nie wiem' powiedział "proszę państwa jako rząd stoimy murem za obrońcami naszych granic, mają nasze pełne wsparcie jeżeli chodzi o odpieranie ataków ze strony napastników próbujących nielegalnie przekroczyć granicę. Do aresztowania owszem doszło, nie mogę podać szczegółów
  • Odpowiedz