Wpis z mikrobloga

@bluzgajacy To serio tak może być że ona jest zmęczona? Sprint trwa 10 sekund więc zawodniczka nie odpocznie przez kilka lub kilkanaście godzin? Wiem że jestem laikiem ale na przykład bokserzy walczą czasami kilkadziesiąt minut co jest wysiłkiem nieporównywalnym do 10 sekund biegu. I tak, bokser walczy raz na kilka miesięcy no ale nie zmienia to faktu, że sprint na 100 metrów trwa 10 sekund. Ewa to powiedziała w taki smutny
Dziki_Odyniec - @bluzgajacy  To serio tak może być że ona jest zmęczona? Sprint trwa ...

źródło: swoboda_czas

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@Dziki_Odyniec: Jak ma dość to niech #!$%@? na magazyn zgodnie z kompetencjami. Sportowcy zgrywają zawsze wielkich męczenników. To jest ich praca i niech ją wykonuje a nie grymasi. Za takie akcje powinno sie ją usunąć ze sztafety na zawsze
  • Odpowiedz
@bluzgajacy Bezpośrednio i wulgarnie napisałeś ale właśnie poruszyłeś jeden z problemów. Sportowiec całe młode życie poświęca tylko dla sportu a potem w dorosłym życiu pojawia się ta refleksja że ani z tego pieniędzy, medal olimpijski zdobywa jeden na milion, brak doświadczenia zawodowego bo jedyne co się w życiu ma to sport i co tu dalej robić.
  • Odpowiedz
@Dziki_Odyniec: niestety sprint jest niewdzięczny, bo od kwalifikacji musisz lecieć na 100% możliwości, to nie jest tak jak na 400-1500m, że na kwalifikacjach możesz pobiec luźniej i zachować siły.

Ja powiem tak, jak ostatnio pobiegłem 400m na zawodach (wiadomo amatorskie bieganie, ale dalej bieg w pałę), to 3 dni miałem zakwasy w mięśniach xD Mimo że trenuje od kilku lat i robie 60-80km tygodniowo
  • Odpowiedz
  • 0
@Dziki_Odyniec: Ewa raczej wielkich alternatyw nie ma ze względu na ograniczenia intelektualne, reszta może robić w międzyczasie studia wieczorowe (co też część czyni), albo zrobić je po zakończeniu kariery. To są nadal młodzi ludzie
  • Odpowiedz
Sportowcy zgrywają zawsze wielkich męczenników. To jest ich praca i niech ją wykonuje a nie grymasi. Za takie akcje powinno sie ją usunąć ze sztafety na zawsze


@bluzgajacy: Taki twój obraz wykopku.
L3gion - >Sportowcy zgrywają zawsze wielkich męczenników. To jest ich praca i niech j...

źródło: 3952317

Pobierz
  • Odpowiedz
To serio tak może być że ona jest zmęczona? Sprint trwa 10 sekund więc zawodniczka nie odpocznie przez kilka lub kilkanaście godzin? Wiem że jestem laikiem ale na przykład bokserzy walczą czasami kilkadziesiąt minut co jest wysiłkiem nieporównywalnym do 10 sekund biegu.


@Dziki_Odyniec: i porównujesz sprint na 110% możliwości organizmu do walki bokserskiej? przecież to nie o to chodzi że ona w czwartym swoim biegu na tych mistrzostwach by umarła
  • Odpowiedz
@cult_of_luna Mogłeś normalnie wyjaśnić a nie napinać się jakbyś był trenerem Usaina Bolta. A jak już się uczepiłeś walki bokserskiej to bokserzy też walczą na 100% (na 110% nie można) a są turnieje gdzie ma się kilka walk w jeden dzień. No ale rozumiem że w sprincie każdy ułamek sekundy jest ważny.
  • Odpowiedz
bokserzy też walczą na 100%


@Dziki_Odyniec: nie, nadal nie rozumiesz, człowiek nie jest w stanie wytrzymać dłużej niż kilkadziesiąt sekund w takim wysiłku, już biegacze na 800m nie biegają do odcięcia całego dystansu, a o półgodzinnych walkach bokserskich coś bajasz. Bokserzy walczą może na 70% intensywności sprintu. Poza tym bycie zmęczonym bokserem, wolniejszym o 5% nie wpływa tak na wyniki, jak bycie o 5% wolniejszym sprinterem. Ale to trzeba mieć
  • Odpowiedz
  • 1
@Dziki_Odyniec: #!$%@?ą głupoty, zawodnicy na igrzyskach biegają 100m, 200m i sztafete łącznie 9 biegów i dają radę a Ewcia wyczerpana po 3 biegach. A gadanie, że bokser mniej się męczy jest bzdurą - Evander Holyfield podczas walki stracił 7kg a on #!$%@?, że Ewcia sie w biegu na 100m bardziej zmeczyła:D
  • Odpowiedz