Wpis z mikrobloga

Planuję wakacje na własną rękę w sierpniu na ok. 8 dni, mam dylemat - #albania, czy #gruzja?
Narazie ogarniałem pokrótce gruzję, sensowne połączenie lotnicze jedynie z wawy (za 350zł w 1 stronę idzie dorwać w tym okresie), paliwo w miarę tanie ok 4 zł, wynajęcie fury nissan Pajero za ok 250 dolców na tydzień, noclegi tanie, objechałbym połowę kraju począwszy od kutaishi, Tbilisi, kazbeg na polnocy i powrót na płd stronę, aż do Batumi nad morzem, gdzie zakończyłbym trip. Zaliczyłbym większość wartych obejrzenia miejsc (skalne miasto itd).
Albania (po zdjęciach) również wydaje się ok, loty jeszcze tańsze i to z Katowic, nie wawy (170zeta w 1 stronę, śmieszne pieniądze), atrakcji poki co nie ogarniałem.
Ktory kraj ciekawszy? Interesuje mnie typowa objazdówka wynajętą furą, trochę gór, tochę morza, chcę zobaczyć jak najwięcej, względnie tanio, nocleg codziennie w innym miejscu.
Stołowanie sie w knajpach, próbowanie lokalnych trunków itd.
Ps. Muszę sprawdzić jaki mają limit promili ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wakacje #podroze
  • 9
  • Odpowiedz
@derigen90: Gruzja według mni ciekawsza, akurat byłem w obu tych krajach na takiej wycieczce o której mówisz.
Albania też oczywiście fajna, ale nie da się w żadnym języku dogadać, mniej do zobaczenia i większą dzicz, co kto woli :D
  • Odpowiedz
@derigen90: niestety w Albanii nie byłam, ale Gruzja bardzo mi się podobała. Jednak morze tam nie jest zachęcające, ale Gruzińska Droga Wojenna, "stepy", Svanetia - piękne widoczki
  • Odpowiedz