Wpis z mikrobloga

Flagi to nie szmaty, żeby sobie dowolnie je wieszać


@January-zwiedza-szpary: Wieszanie byle-jak to oczywiście uchybienie, ale jak przypomnę sobie tę akcję ze zmięciem flagi i rzuceniem jej za jakiś stolik czy inny krzak to mnie strzela.
  • Odpowiedz
@xfin: Braun to idiota, ale akurat tutaj zwrócił tylko uwagę, a nie wyrywał flagi itd.

- Gdy są dwie, to flagę polską należy wywiesić po lewej stronie, patrząc w kierunku budynku. Muszą być tej samej wielkości, a maszty tej samej wysokości – tłumaczy Mariusz Cieśla.
- Gdy są trzy, to najważniejsza jest ta w środku i to ona jest biało-czerwona. Druga co do ważności jest po lewej stronie.
- Przy czterech najważniejsza jest skrajna prawa.
- W przypadku pięciu – flaga Polski powinna znajdować się
  • Odpowiedz
Braun to idiota, ale akurat tutaj zwrócił tylko uwagę, a nie wyrywał flagi itd.


@January-zwiedza-szpary: Ale ja nie piszę o Braunie. Tylko pamiętam, że latało kiedyś wideo z jakiegoś oficjalnego odsłonięcia pomnika, gdzie jakiś typ nie wiedział co zrobić z flagą Polski i ją zmiął i ostatecznie wpieprzył gdzieś pod stolik czy w krzaki.

Nie mogę znaleźć oryginału, a dokopałem się tylko do tej kompilacji. Ale przecież to zachowanie to
xfin - >Braun to idiota, ale akurat tutaj zwrócił tylko uwagę, a nie wyrywał flagi it...
  • Odpowiedz
@xfin to był jakiś lokalny urzędnik i flaga zakrywała jakiś pomnik czy coś, który oficjalnie "otwierali". Gość pozwijał flagę w rękach i ciepnął gdzieś do tyłu. Kojarzę.

Ale to co pokazałeś to żołnierze i cała ich procedura. U nas też coś takiego funkcjonuje
January-zwiedza-szpary - @xfin to był jakiś lokalny urzędnik i flaga zakrywała jakiś ...
  • Odpowiedz