Wpis z mikrobloga

Ej, ale może mi ktoś wytłumaczyć jakim cudem różnice między mikroblogiem a główną są tak radykalne? Coś tam, że trolle nie wiedzą co to mirko i nie potrafią do niego wejść już słyszałem, podobnie jak to, że na głównej nie widać, że większość plusujacych to jakieś boty, ale co właściwie sprawia, że różnica jest tak spora?

#polityka #wybory #wykop #pytanie
  • 16
  • Odpowiedz
@Kagernak: To ja napiszę od siebie, że dużo postuję na mirko, ale na główną nie zaglądam prawie wcale. Są po prostu 2 typy użytkowników. Ci od mikrobloga i ci od głównej.
  • Odpowiedz
  • 19
@Kagernak: nigdy nie zaglądam na główną bo główna to ściek I łajno i generalnie wstyd tego portalu pod względem konfedepisiarskiej propagandy
  • Odpowiedz
@Kagernak: bo obie strony się okopały i obie uważają, że mają absolutną rację i drugą stronę mają za debili, elita internetu nie jest w stanie stwierdzić że czasem Tusk ma rację czasem Konfa itd. Więc siedzą sobie jedni na głównej inni na mikro a jeszcze inni jak ja są czasem tu czasem tu.
  • Odpowiedz
@Kagernak: na głównej system minusów i zakopywania sprzyja botom. Nikt nie przebije bańki jak możecie z kolegami się skrzyknąć i zakopać wszystko co niewygodne. Wykopki z głównej to zazwyczaj wybitnie zacietrzewieni użytkownicy i bardzo nie lubią jak ktoś rzeczowo wytknie im że nie mają racji, muszą sobie ulżyć chociaż minusikiem.
  • Odpowiedz
@Kagernak główna ma zapewne większą siłę przebicia wśród "niewykopków". Jak ktoś gdzieś zobaczy link do artykułu z wykopu, wejdzie na wykop po raz pierwszy i zobaczy tyle artykułów i komentarzy z konkretnym przekazem to zacznie się zastanawiać, że coś w tym jednak jest i zacznie się interesować przekazem, z którym wcześniej nie miał styczności. Chodzi o poszerzanie wpływu.
Przekonywanie garstki wykopków na mikroblogu, z których większość jest świadoma istnienia trolli, nie leży
  • Odpowiedz
@Kagernak: za mało obejrzeń per-wpis, żeby im się opłacało. do tego wpis na głównej o wiele łatwiej pociągnąć do góry strony.
jak napiszesz coś co sprzyja jednej z grup lewica/prawica jako pierwszy wpis to masz właściwie 100% szans że się wybije i w ten sposób możesz nadawać ton całemu znalezisku.
  • Odpowiedz
  • 1
@MatPL1122

@Kagernak: bo obie strony się okopały i obie uważają, że mają absolutną rację i drugą stronę mają za debili, elita internetu nie jest w stanie stwierdzić że czasem Tusk ma rację czasem Konfa itd. Więc siedzą sobie jedni na głównej inni na mikro a jeszcze inni jak ja są czasem tu czasem tu.


Brawo. Mądra odpowiedź, myślę tak samo.
  • Odpowiedz
@MisPluszowyZWadaWymowy: Mikroblog jeszcze bardziej sprzyja botom wystarczy że dasz odpowiednią liczbę plusów i komentarzy i jesteś na głównej, nawet jeżeli postujesz największe kłamstwa i propagande, a na głównej kłamstwa i propaganda nie przejdzie, bo jest zakopywana i minusowana, a tutaj każdy kit może wejść na główną
  • Odpowiedz
a na głównej kłamstwa i propaganda nie przejdzie


@xclws: xDDDD nie każ mi robić kompilacji wykopalisk ile razy ewidentne kłamstwa i manipulacje była wykopywane jak szalone tylko dlatego że zgadzały się ze światopoglądem wykopków a rozsądne komentarze w nich minusowane hurtowo

praktycznie większość wykopalisk np. typu UE chce zakazać X to bzdury w których widać że nikt nie wie o czym mowa i plują tylko jadem czytając sam nagłówek
  • Odpowiedz
@MisPluszowyZWadaWymowy: Faktycznie tutaj może trochę popłynęłam, ale i tak na mikroblogu łatwiej można przemycić propagande i kłamstwa, bo na głównej zawsze jakiś przeciwnik cie zminusuje i już pozycjonowanie jest gorsze i nie dotrzesz do takiej liczby ludzi
  • Odpowiedz
Ej, ale może mi ktoś wytłumaczyć jakim cudem różnice między mikroblogiem a główną są tak radykalne?


@Kagernak: Troll farmom nie zależy na przekonaniu nielicznych tylko budowaniu narracji w internecie. Mikroblog jest mniej popularny więc nie warto na to kasy tracić, bo większy ruch nominalnie i tak jest na głównej.

Drugi temat to to, że łatwiej minusować nieprzychylne komentarze i wykopywać znaleziska, niż faktycznie zrobić jakąś ripostę, która ma sens. O ile
  • Odpowiedz
@Kagernak: Przecież ostatnie dwa tygodnie to mikro zasrane trollami jęczącymi tylko na Konfederację. Dziwnym trafem większość to były zielonki, lub młode pomarańczki spamujące tylko i wyłącznie na tematy polityczne.
  • Odpowiedz