Wpis z mikrobloga

#programowanie #pracait

Dlaczego w wielu pracach w IT pracownicy wyrabiają się z tym co mają do zrobienia w około 2h i pozostałe 6h mają wolne i grają w gierki, oglądają filmy itp.?

Dlaczego pracodawca nie da im więcej zadań żeby tym samym firma zarobiła więcej kasy, większy profit dla shareholderów, opłacałoby to się dla firmy.
  • 6
  • Odpowiedz
@twelve12: dlatego, że wiedzą jak to zrobić w 2h, a nie w 8h. Człowiek zawalony, przytłoczony pracą i działający pod presją jest dużo mniej wydajny, przynajmniej ja tak mam.
  • Odpowiedz
@twelve12: Ponieważ z powodu Agile'a i Scrumów zrezygnowano z projektowania oprogramowania i opracowywania dokumentacji projektowej w UML czy w jakiejkolwiek innej spójnej notacji, więc skoro nie wiadomo co robić bo programiści to mają dopiero "odkryć i zrozumieć" to w jaki sposób ocenić ile powinna zająć dana robota? Oczywiście Edżajl dzielnie spróbował z tym walczyć, wymyślając story pointy, planning poker i tym podobne idiotyzmy, które nijak się mają do poważnego zarządzania i
  • Odpowiedz
@twelve12: bo dali nam AI które przyspiesza prace a my sie nie przyznajemy, że nam wzrosła wydajność :)

Jak nie było AI to kodowałem 4-5 godzin dziennie jak nie było spotkań, a 3 godizny to gierki, gotowanie, ksiązki, netflix i cały nasz team dostarczał ok 50-60 Story Points co 2-tyg sprint

Obecnie każdy z nas ma AI, copiloty, GPT, Deviny, dalej dowozimy 50-60 SP ale pracujemy (przynajmniej ja) 2 godziny dziennie.
  • Odpowiedz
Dlaczego pracodawca nie da im więcej zadań żeby tym samym firma zarobiła więcej kasy


@twelve12: samoorganizującą się pracę ciężko kontrolować. W przypadku programisty proste taski zajmują parę godzin jak i parę dni. Naprawdę ciężko ogarnąć, czy ktoś się #!$%@? poza skrajnymi przypadkami
  • Odpowiedz