Wpis z mikrobloga

@uncle_freddie: w sumie nigdy nie zwróciłem uwagi na ten konflikt XD no ale w sumie on się sam nie zgłosił bo był za młody, a wrzucenie imienia do czary jakoś magicznie zobowiązywała uczestnika do partycypacji - z tym, że ten mechanizm nigdy nie był omówiony.
  • Odpowiedz
@EtaCarinae: gdyby czara wykrywała wiek kandydatów to na diabła Albus robiłby te linie wieku która bliźniacy chcieli sprytnie oszukać eliksirem postarzajacym? Chyba, że to było podwójne zabezpieczenie i nie pamiętam, czytałem już sporo lat temu ostatni raz, może należy odświeżyć ^^
  • Odpowiedz
  • 279
@uncle_freddie: Harry nie wrzucił swojego nazwiska do czary. A dumblendor jak to przystało na starego wariata stwierdził że nie będzie interweniował ¯\(ツ)/¯

Mnie to bardziej zastanawia dlaczego oni dużo wcześniej przywieźli cztery smoki, bo przecież spodziewali się trzech kandydatów.
  • Odpowiedz
czara wykrywała wiek, a


@Jcdx: jesteś pewien?
Jak dobrze pamiętam to czara nie wykrywała wieku, bo była robiona w czasach kiedy młodsi czarodzieje mogli brać udział w turnieju, a jedyną barierą w 4 części było zaklęcie Dumbledore'a.
  • Odpowiedz
@K-S-: przecież to się kupy nie trzyma co piszesz - najpierw wylosowali kandydatów, tym razem 4 a dopiero potem były smoki. Przecież nie ogarniali wszystkiego w wakacje, nawet w książce było opisane jak labirynt rósł przez cały rok na boisku i dlatego nie grali w quidittcha xD
  • Odpowiedz
Czytałem to wiele lat temu()(°° pirackie pdefy tłumaczone przez fanów. Kiedyś to było.


@EtaCarinae: Aleś mi Pan przypomniał. Kiedyś to był internet. Teraz nie ma internetu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@bartton: chodziło mi raczej o to jak czara by wymuszała udział w turnieju, w końcu Dumbledore mówił, że to rodzaj magicznego kontraktu czy coś, co by się stało gdyby zamiast brać udział w zadaniu chciałbyś się #!$%@?ć na lezaczku na błoniach i sączyć kremowe piwo?
  • Odpowiedz
jak czara by wymuszała udział w turnieju, w końcu Dumbledore mówił, że to rodzaj magicznego kontraktu


@Kremufka2137: nawet jeśli to wystarczy:
-w I zadaniu wyjść na boisko do quidditcha i się wycofać z zadania
-w II wystarczy wejść do wody i się wycofać (jak Fleur)
-w III wchodzisz do tunelu i też wychodzisz po paru sekundach
  • Odpowiedz
@Kremufka2137: też lubię, ale część absurdów wkurza, a późniejsze tłumaczenie JKR nie pomogło, np.:
W I rozdziale I części mamy 3 (lub 4 - licząc film) absurdy, mianowicie:
1. Hagrid mając magiczny (latający) motor potrzebuje doby, aby pokonać odcinek z okolic Bristolu (płd.-zach. Anglia, niedaleko tego "cypelka") na Privet Drive 4 w Little Whinging w hrabstwie Surrey (na płd.-zach od Londynu), czyli jakieś 105-130 mil (jakieś 170-210km, zależy od trasy)
  • Odpowiedz