Wpis z mikrobloga

kuty rudas:

Jak wynika z badań Bartosza Turka, analityka z HRE Investment Trust, przeciętne lokum mieszkalne w Polsce ma *aż* 44 lata.


Warszawa - 90% zabudowan zaczyna sie od 1945, tymczasem Paryz:

To co? Chyba trzeba wyslac rudasa do Francji poinformowac, ze pora burzyc te ruiuny i czas na jakies elegancka polska deweloperke...

#nieruchomosci
del855 - kuty rudas:
 Jak wynika z badań Bartosza Turka, analityka z HRE Investment T...

źródło: Paris-map

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
W PL ludzie prędzej będą tracić 2 godziny dziennie na dojazd, niż kupią mieszkanie w centrum w kamienicy. Nie bez powodu - kamienice są u nas zapuszczone, a w zasobie komunalnym masz jeszcze meneli i zaszczane klatki w gratisie.
  • Odpowiedz
  • 7
W PL ludzie prędzej będą tracić 2 godziny dziennie na dojazd, niż kupią mieszkanie w centrum w kamienicy. Nie bez powodu - kamienice są u nas zapuszczone, a w zasobie komunalnym masz jeszcze meneli i zaszczane klatki w gratisie.


pokaz mi te zaszczane kamienice w centrum w warszawie czy krakowie :) najlepije za poldarmo - bo skoro nitk nie chce, to mam rozumeic ze za free prawie ze?

@julian351:
  • Odpowiedz
@del855: ale to chyba logiczne, ze u nas wiekszosc budynków jest zbudowanych po wojnie? Przeciez Warszawa to bylo gruzowisko. Nie wiem czy ktos chcialby mieszkac w przedwojennej kamienicy bez kanalizacji, wody i wc w mieszkaniu.
  • Odpowiedz
  • 1
ale to chyba logiczne, ze u nas wiekszosc budynków jest zbudowanych po wojnie? Przeciez Warszawa to bylo gruzowisko. Nie wiem czy ktos chcialby mieszkac w przedwojennej kamienicy bez kanalizacji, wody i wc w mieszkaniu.


no przeciez smieje sie.... my mamy relatywnie mlode budynki na skutek zniszczen wojennych, z taka Warszawa jako extremum gdzie prkatycznie wszystko jak na standardy zachodnie - jak prawie nowe.

Tam niby wiecje wiecej, ale czy to jakosciowo lepsze to niebylby taki pewien - np. mikro rury kanalizacyjne - do ktorych nie mozna wrzucac papieru toaletowego - dosyc powszechne na cywilizowanym zachodzie.

Przedwoejnne
  • Odpowiedz
  • 1
we Wrocku mogę Ci całkiem sporo pokazać


czekalem na to :)

Wroclaw po porstu pokazuje, ze jest miastem drugiej klasy ktore nie jest w stanie sie z tym uporac - jego sprawa. Minelo 35 lat a tam w srodku miasta wali moczem jak w glebokim PRL.... coz, kazdy zarzadza zasobem jak uwaza.

@julian351:
  • Odpowiedz
@julian351: odrestaurowane kamienice wyglądają akurat kozacko i mają świetny klimat. Problem jest że są blisko centrum, mają duży metraż i stąd wysokie ceny które dla wielu są nie do zaakceptowania bo to często stare mieszkania do generalnego remontu, którego koszt ogrzania w zimie będzie gigantyczny.
  • Odpowiedz