Wpis z mikrobloga

Mirki, mam teraz jako drugi #monitory jakiegoś starego 24" HP który już się starawy robi, przede wszystkim 1920x1080 to trochę mało a do tego jest dość ciemny. Szukam jakiejś niedrogiej opcji na coś większego i lepszego - i zwróciłem uwagę na dwa monitory #lenovo Legion.

Jeden to G32qc-30 31.5" 2560x1440px 165Hz 0.5 ms Curved na matrycy VA
Drugi to R27q-30 27" 2560x1440px IPS 165Hz 0.5 ms

Ten 31,5" jest nawet zauważalnie tańszy (najtańsza oferta na R27 to chyba 100 zł drożej), więc pytanie - gdzie jest haczyk? Niby matryca VA ma gorsze kąty widzenia, ale to jest monitor do pracy który będę miał niecały 1m przed oczami, w dodatku jest zakrzywiony więc raczej nie będzie mnie bolało że po bokach ekranu pogarsza się jakość obrazu ze względu na kąty. Potrzebuję go do pracy - teksty, prosta grafika (nieistotne jest dla mnie czy jest idealne odwzorowanie kolorów), żadnego grania, maximum dynamiki co na nim będzie to czasami jakiś youtube.

Co byście wybrali na moim miejscu?

#komputery #grafikakomputerowa #pcmasterrace
enron - Mirki, mam teraz jako drugi #monitory jakiegoś starego 24" HP który już się s...

źródło: Zrzut ekranu 2024-06-7 o 11.48.56

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@enron płaski ips>zakrzywiony va

Tutaj nawet niema o czym dyskutować

@enron zakrzywiony do grafiki? Odwaznie


@loczyn: @Ralphs: źle się wyraziłem. Zapomnijcie o tym, że w ogóle pisałem o grafice xD
Administracja, programowanie, panele zarządzania na WWW itp. Wszystko na monitorze w takim centralnym układzie jak mam teraz.
enron - >@enron płaski ips>zakrzywiony va
Tutaj nawet niema o czym dyskutować
 @enron...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@enron płaski ips>zakrzywiony va

Tutaj nawet niema o czym dyskutować


@Ralphs: no właśnie wolałbym podyskutować xD Mając monitor blisko, centralnie przed sobą chyba zakrzywienie niespecjalnie przeszkadza?
  • Odpowiedz
  • 0
@sprzedafcaMakaronu: good point, z drugiej strony teraz mam FullHD na 24" więc i tak będzie zdecydowanie lepiej ( ͡º ͜ʖ͡º) A patrząc na rozmiar plamki - w 27" jest to 0,024mm, w 32" 0,028mm. W sumie przy moim wzroku to pewnie bez znaczenia xD
  • Odpowiedz