Wpis z mikrobloga

W skali od 1 do 10, jak ciężko będzie mi przeżyć, za najniższą krajową, wynajmując 25m2 za 1500zł (+ oczywiście media z liczników liczone)
Mam 19 lat, i chce się przeprowadzić pod Warszawę :d
Nie mam auta, raczej celowałbym w komunikacje miejską (Ewentualnie, w miejscu w którym bym miał mieszkać, jest możliwość ogarnięcia miejsca parkingowego za 100zł miesięcznie jeśli dobrze rozumiem oferte)
(Zapomniałem dać tagi dlatego na nowo wpis daje xd)
#wynajem #mieszkanie
  • 12
  • Odpowiedz
@Flaming55 1500 Panie. Kiedy ja takie ceny widziałem. To jak za darmo.

Nie wiem ile teraz minimum w PL ale obstawiam, że około 3k. Mieszkając samemu to już zależy od Twoich potrzeb.

Mieszkanie tanie jak barszcz, komunikacja, opłaty, no jak nie palisz i nie pijesz za dużo i nie #!$%@? jak dzika świnia, to do wypłaty jakoś dociągniesz. Ale na wiele przyjemności bym nie liczył.

Jakbyś mieszkał z kukuryną, to już
  • Odpowiedz
Będzie trudno ale spokojnie do ogarnięcia... Pamiętaj że coś trzeba jeszcze odkładać bo ci wyskoczy dentysta czy coś innego i będzie płacz...
Nie lepiej pokoju poszukać?
  • Odpowiedz
  • 0
@ECMAlover: +- 4000 miesięcznie by mi wychodziło. Palić nie pale, pić też nie pije, z jedzeniem różnie, wiadomo zdarzy się zjeść więcej, a czasami mniej, ale pod tym względem też jestem bardziej z tej strony oszczędniejszych osób :d
  • Odpowiedz
@Flaming55 nieno. Jak 4k to prawie połowa (bo jeszcze internet, telefon etc) to spokojnie na żarcie starczy a jak dobrze się będziesz gospodarzył to może i zostanie :)

Ciężko mi mówić, bo dawno w PL nie mnie nie było a i sam dużo wydaję, ale raczej proporcje są ok :) Leć na "swoje" i się nie zastanawiaj :)
  • Odpowiedz
  • 0
@ECMAlover: Opłaty typu telefon / ubezpieczenie itd. Będą w tej sytuacji opłacane przez bliskie mi osoby
No ale na oko wychodzi mi te 45-50% z wypłaty, na samo w sobie mieszkanie, Jeśli bym ewentualnie nie wyrabiał, to zawsze mogę znaleźć coś ciekawszego, z lepszą płacą :d
Aktualnie z tym leceniem na swoje, to szukam jeszcze jakichś ofert, może znajde coś w lepszej cenie, choć wątpie.
  • Odpowiedz
@Flaming55 nikt na początku nie szaleje, ale za ~1.5-2k na życie Ci spokojnie starczy.

Ja sobie wyszedłem z domu w podobnym wieku z podobnymi proporcjami hajsu i ... No cóż. Raz lepiej, raz gorzej ale już stary że mnie dziad i żyję :)

Jeśli z ciekawości mogę zapytać, w jaką branżę się pakujesz? Bo to kluczowe, żebyś się na tyle utrzymał, żeby jednak jakieś drobne oszczędności mieć w razie w :)
  • Odpowiedz
@Flaming55: w warszawie nie kupuj auta, wszystko jest super skomunikowane, masz autobus co 10 minut praktycznie w każde miejsce.
Jak masz chociaż kilka k odłożone i będziesz żył jak amisz to dasz radę, powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Flaming55 dasz radę :) podlicz sobie, ile +- wyjdzie Ci za rachunki (telefon, subskrypcje jeśli jakieś masz), jedzenie, bilet na komunikację, leki jeśli jakieś zażywasz, odzież, rozrywkę. Poza tym w dużym mieście zawsze można złapać jakieś dodatkowe zlecenia na weekend, tak więc nie martw się na zapas!
  • Odpowiedz