Wpis z mikrobloga

Potrzebuje opuścić o grubość tego kawałka tego wentylatora na śrubach zasilacz, żeby wrzucić go nad nim - no i tu powstaje pytanie jak to zrobić?
Gdyby zasilacze miały trochę mniej wystające złączki to jeszcze by się to udało. Macie jakiś pomysł co w takim przypadku?
Na AliExpress widziałem takie złączki 90stopni do kabli zasilających, ale wszystkie są na ich drugi koniec, ten wpinany do płyty głównej lub karty (jak już jesteśmy przy temacie, chciałem kupić też takie i czy one są bezpieczne?) do 24pin na mobo wszyscy kupują EZDIY-FAB widziałem na YT. No ale u mnie też te kable po drugiej stronie trzeba ogarnąć.
Gdyby nie złączki 90stopni- to w zasadzie co by się stało gdybym odwrócił zasilacz 180stopni, tak że te złączki będą na górze ale wylot gorącego powietrza przy backplacie GPU? Tam zaraz obok, na przednim panelu będzie wiatrak 120mm niby ale nie wiem czy bezpiecznie jest to tak dać, nie przegrzeje się zasilacz?
(Bateria na zdjęciu tylko po to żeby wypoziomować gpu, żeby było widać ile jest miejsca na kable)

edit. jeszcze tak teraz zauważyłem. Nie wiedziałem że są zasilacze ATX krótsze niz 14cm. Są? Ten Corsair cv/cx tutaj, serio ma 12,5cm tylko?
edi2. Aha, #!$%@?, no tak. Nie jest modularny, więc odpada.
#pytanie #pcmasterrace #sff #komputery
interpenetrate - Potrzebuje opuścić o grubość tego kawałka tego wentylatora na śrubac...

źródło: 20240604_112019

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
krux naos, ale specjalnie atx biorę


@interpenetrate: no to specjalnie teraz w dupie jesteś.

pytanie czy są krótsze niż 140


@interpenetrate: nie ma. Nikt się za to nie bierze bo nakręciłoby to koszt produkcji po czym spotkało się ze znikomym zainteresowaniem. Praktycznie nikogo kupującego zasilacz ATX nie obchodzą jego wymiary.
  • Odpowiedz
@purrminator: ale ty jesteś negatywny. Twój komputer? Pytam normalnie to staraj się pomóc jak już zabierzasz głos w temacie. Chciałem taki build od początku.
No to pytanie zostaje takie, co będzie się dziać z zasilaczem, jakby go odwrócić o 180 stopni, ale będzie mieć tak blisko swoją wentylacją do ciepła z gpu?
  • Odpowiedz
@interpenetrate: xD typie, przychodzisz ze zdjęciem na którym GPU jest podparte baterią, ma największe możliwe rozmiary pozwalające na wciśnięcie go do tej budy a nad nim wisi zasilacz w największym z możliwych standardów jakie można wepchnąć do tej budy ( _) Sorry jeśli spodziewałeś się poklepania po pleckach przez ziomeczków ale odyebałeś i zamiast myśleć nad ogarnięciem tego zgodnie z zasadami sztuki, pytasz o nieistniejący produkt byleby ci
  • Odpowiedz
Druga sprawa to obieg powietrza: ogrzane powietrze z PSU będzie szło prosto na GPU czyli i bez tego najbardziej nagrzany element builda


@purrminator: zauważyłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
no. tak, właśnie o to pytam - jak może to mieć wpływ na zasilacz. Czy ujdzie czy nie, jak kontrolować jego temp itp.
Niech odpowie ktoś inny niż ty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@interpenetrate: kup zasilacz sfx, jak ja, albo sfx-l, tez mam klona SAMA im01 ale mi nie przeszkadzał zasilacz ATX bo mam krótszą grafę( ͡° ͜ʖ ͡°) sam kupiłem Cooler Master V850 SFX Gold bo cenę fajną znalazłem i miał dobre recenzje, co do wiatraka to kup slima i po problemie, poza tym w którą stronę miałby wiać i jak byś go wsadził żeby nie kolidował z ramką
maniel - @interpenetrate: kup zasilacz sfx, jak ja, albo sfx-l, tez mam klona SAMA im...

źródło: 3ba856ca7929a3d95aeeafaa0295dec62e43b7b3a30a093114eb981a644d53de

Pobierz
  • Odpowiedz
@maniel: gniazdo zasilania daję na dół, wytnę sobie kawałeczek blachy na dole przy tej magnetycznej zaślepce przy slotach gpu gdzie się przykręca kartę z kablem kątowym żeby szło w bok a dalej muszę znaleźć jakąś długą pzejściówkę do zasilacza albo przepnę końcówkę żeby na dłuższym była kątowa. Fany daje dwa grube 140 u góry i na dole i ten mój atx 140 się mieści zajebiście gdyby tylko dało się coś zrobić
  • Odpowiedz
@interpenetrate: mówię, zmień na sfx, V850 za jedyne 650 cebulionów kupisz:D od biedy sfx-l cię uratuje ale one nie wiele tańsze są:) na wuja ci ten wiatrak, tylko sobie życie komplikujesz, z góry starczy jeden, na tył gdzie ten 80mm z obudową przyszedł, to spoko idzie zamontować 120mm na jednym wkręcie i trytce, dla takiej pierdoły chcesz mobo zmieniać?
  • Odpowiedz
@interpenetrate: na spodzie sobie zamontuj te wiatraki coby na grafe dmuchały, u mnie się mieszczą;-) na górze to niby co? wyjście czy wejście powietrza? dorzucam foto swojego builda w tej obudowie, obrócona o 180 stopni a i tak nie ma to wpływu na temperatury, miałem mobo z miejscem na grafe o slot niżej a wiatraki i tak sie mieściły, wyższe nóżki wydrukowane w 3d robią robotę:)
maniel - @interpenetrate: na spodzie sobie zamontuj te wiatraki coby na grafe dmuchał...

źródło: IMG20240616105311~2

Pobierz
  • Odpowiedz
@maniel:
1. Kupię kartę która ma 6cm grubości po prostu. Chodzi o to żeby fany, były jak najbardziej bezpośrednio do karty, bo wtedy #!$%@? się powietrze do niej dodatkowe i jest chłodniej.
Chociaż - pewnie zrobię testy bo na logikę, jeśli karta byłaby przy samym brzegu obudowy z to przecież bierze bezpośrednio już zimne powietrze. Nóżki też dodrukuje wyższe na drukarce 3d.
2. No właśnie to jest to pytanie.
Mówisz że
  • Odpowiedz
@interpenetrate: IMO w obudowie powinno być nadciśnienie, czyli większość wiatraków robi intake przez filtry a wychodzi bez filtrów gdzie chce, mniej się kurzy w środku, także u mnie wiatraki wieją na GPU, po co tam robić wyciąg, żeby walczyły z GPU o powietrze? Poza tym je*ać konwekcję jak masz wiatraki, dodatkowo grafa musi mieć asystę wiatraków bo sama nie pociągnie raczej z zewnątrz, chyba że przez jakiś rzadki mesh, tu nawet
  • Odpowiedz
IMO w obudowie powinno być nadciśnienie, czyli większość wiatraków robi intake przez filtry a wychodzi bez filtrów gdzie chce, mniej się kurzy w środku


@maniel: mam wciąg od przodu/tyłu/dołu z filtrami a u góry wyciąg bez filtra.

także u mnie wiatraki wieją na GPU, po co tam robić wyciąg, żeby walczyły z GPU o powietrze?


@maniel: nie, nie od góry, tylko przy Twoim odwróconym setupie tam gdzie aktualnie nie masz
  • Odpowiedz