Wpis z mikrobloga

Scam jest coraz bardziej zaawansowany, zapomnisz raz włączyć VPN podczas pobierania czegoś z torrentów, a za tydzień dostajesz list, z karą, moim adresem IP i plikiem co pobrałem, ja dosłownie raz zapłaciłem 800 Euro kary, bo nie wiedziałem, że to scam, jak dostaniecie taki list, to po prostu wyrzucie go. To SCAM! W sumie mega inteligenty scam, oni po prostu monitorują kto pobiera aktualnie dany plik a torrent wydaje nasze IP, a dzięki IP mogą zapytać ISP kto to.
Stąd mają mój adres.

Trzeba przyznać, ciekawy scam. Ale nadal to są kryminaliści! Oddajcie moją kasę!

#scam #internet #torrent
  • 11
  • Odpowiedz
@aptitude: jakim cudem niby scammer ma wyłudzić od przypadkowego ISP Twój adres ? Chyba że chcesz mi powiedzieć ze za te wyłudzenie odpowiada nieżyjący już Kevin Mitnick xD
  • Odpowiedz
zapomnisz raz włączyć VPN podczas pobierania czegoś z torrentów


@aptitude: Fraza kluczowa: VPN kill switch - nie ma połączenia VPN to nie ma połączenia internetowego.
  • Odpowiedz
@darek-jg Imo to nie ISP tylko jakiś syf na kompie bo miałem podobny przypadek. Ja pobierałem sporo torrentów przez jakiś rok ale zachowuję czystość kompa itp. Dziwnym trafem jak przyjechał brat współlokatora i z jego kompa i mojego neta pobraliśmy jeden odcinek Ricka i Mortyego z tego samego źródła to tydzień później list od ISP że "wykryli niedozwolone pobieranie" z podanym konkretnie plikiem, datą itp. Myślę że mechanizm działa tak że
  • Odpowiedz
@aptitude: Ale jaki scam, co ty mieszkasz w Niemczech lub USA, ze takie rzeczy piszesz? Czy wypisujesz z Choroszczy lub innych tworkow? List w Polsce mozesz dostac bez zadnego sciagania bo oni wysylaja na pale a po logach torrentow czy czegokolwiek. ISP udostepnia policji czy prokuraturze w konkretnej sprawie a nie jesli jakas kancelaryjka prawna sobie wymysli bzdurne powiadomienia o filmie ktorego nikt nie obejrzal.
O gadaniu w komentarzach korzystaniu
  • Odpowiedz