Wpis z mikrobloga

#weterynarz #koty #weterynaria
Czołem wszystkim, wziąłem kotka ze schroniska, 8 letni samiec, wykastrowany. Ogólnie w dobrym stanie zdrowia. W kale wykryto cystoispora felix. Próbujemy to wyleczyć na tą chwilę preparatem Endocox, 2ml dziennie przez 3 dni, 14 dni przerwy i znowu 3 dawki. Codziennie podaję jeszcze pół tabletki Enteromicro.

Ma ktoś jakieś doświadczenie z leczeniem tego pasożyta? po 3 dawkach tego leku nie widzę żadnych zmian, dalej ma takie same biegunki, czy trzeba tutaj dużo cierpliwości?
Uprzedzając pytania mam bardzo dużo przeprowadzonych badań, także jest sprawdzony i to tylko ten pasożyt. Do jedzenia dostaje tylko mokrą karmę ANIMONDA Carny 2 razy dziennie i raz dziennie Royal Canin GASTRO INTESTINAL
Metyl_90 - #weterynarz #koty #weterynaria 
Czołem wszystkim, wziąłem kotka ze schroni...

źródło: amiś-

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@Metyl_90: może spróbuj mu zmienić Animodę na coś innego Wild Fredom Adult albo Catz Finefood, albo wprowadź do diety surowe mięso - wołowinę. Trochę ludzi się skarży na Animode. Ale zmieniaj stopniowo, czyli do tego co je dodawaj po odrobinie czegoś nowego. I dostęp do czystej wody koniecznie. Miseczka z wodą z dala od kuwety i z dala od miski z jedzeniem.

A kota proszę pogłaskać ode mnie
  • Odpowiedz
@Metyl_90: bierz to samo, ja tak robię ( ͡° ͜ʖ ͡°) może być jakieś gulaszowe powinno być tańsze, nie znam się w sumie na mięsach. Ma być mięso bez kości. I masz dwie opcje przy kocie z biegunką sparzyć wrzątkiem albo przemrozić z tym, że to musi być głębokie mrożenie takie minimum -15 a potem rozmrozić i dopiero dać. Pokrój mu drobno żeby nie zżarł całego kawała
  • Odpowiedz
hmm z tematem leczenia oczywiście do lekarza weterynraii
nikt kompetentniejszy nie będzie

a opiekuńczo
przy kokcydiozie biegunka powinna być "obfita i wodnista"
tyle że kokcydiozy objawowe są typowe dla młodych zwierząt a nie 8 letnich (wiek mocno dojrzały)
stąd pewnie deptacz jako lekarz wety sugeruje inne możliwe podłoże biegunki
to bardzo zasadne ale jak mówiłem to są kompetencje wyłącznie lekarzy

co możesz zrobić poza wykonywaniem zaleceń lekarza?

no pierwsza rzecz jeśli masz
  • Odpowiedz