Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki, zmieniłem pracę i zrobiłem już kilka rzeczy w projekcie. Uwinąłem się ze zmianami dość szybko i zetknąłem się z sytuacją, że dostaję komentarze, które wykraczają poza cel moich tasków i dotyczą kodu już zaimplementowanego na produkcji. To normalnie i Wasze PR też dostają komentarze do rzeczy, które były już tak zaimplementowane czy może chodzi o to, żeby się dowartościować nad osobą, która zaczyna?

#pracait



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: jak coś jest zależne od drugiej rzeczy, to fajnie by twoje zmiany czegoś nie rozdupiły. Kod w firmach zazwyczaj jest robiony na #!$%@? a dokumentacji brak. Ja bym się cieszył, że ktoś mi pomaga, żebym nie rozdupił proda, bo o czymś nie wiem i pewnie gdyby nie taki komentarz w PRce to bym się nie dowiedział.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
✨️ Autor wpisu (OP): @Snowdr0p dzięki za odpowiedź, całkowicie rozumiem ten punkt widzenia. Niektórzy od razu myślą, że chodzi o wywyższanie się. Może nie do końca dobrze wyraziłem perspektywę bo zmiany, które zrobiłem nie wpływają w żadnym stopniu na te komentowane części (po prostu ktoś teraz ma na to inny pomysł). Byłem po prostu ciekaw czy u innych też w taki sposób wyglądają PRy, że komentarze wykraczają poza to co
  • Odpowiedz
@programista15cm w sensie, że do taska mu na review dokładają refactoring kodu, którego nie tykał

odpisz im OPie, że scope twojego PRa jest inny niż to, co wytykają i że najwyżej się nową jirę założy pod refactor, mogli się odezwać na sprint planningu, a nie na review mędrkują

przy każdej zmianie można by:
- zwiększyć coverage
  • Odpowiedz