Wpis z mikrobloga

real to kwintesencja zepsucia tego sportu, nic dziwnego że płaczą


@szalony_kundel_lenina: No nie wiem. Jak na zepsutą maszynę całkiem dobrze działa.

tak wiem chodziło o sport, ale dalej nie wiem dlaczego zepsucia? Bo same murzyny? To fakt, ale co więcej?
  • Odpowiedz
real to kwintesencja zepsucia tego sportu, nic dziwnego że płaczą


@szalony_kundel_lenina: Real i Bayern to jedyne drużyny, które w ostatnich latach utrzymują się w ścisłym topie i same finansują swoje transferowe zachcianki pokazując reszcie świata że można konkurować z petrodolarami dzięki mądremu prowadzeniu klubu. Tak naprawdę jest zupełnie odwrotnie niż napisałeś xd
  • Odpowiedz
@BornToDie69 a co mają czarnoskórzy do psucia sportu troglodyto xD

historia i renoma klubu budowana na fałszu (franko), granie bez taktyki pod indywidualności, ogromne przypadkowe błędy sędziowskie w każdym ucl, struktura klubu przypominajaca bardziej korporację niż formację z duszą

@ObslugaRadomskiegoLotniska ale jesteś fanatycznie odklejony xD chyba powinieneś zerknąć na listę main sponsorów realu i usunąć go z listy niepetrodolarowych
  • Odpowiedz
@szalony_kundel_lenina: #!$%@?: Real jest własnością socios, w Bayernie 51% akcji posiadają kibice i członkowie klubu, po 20% Audi oraz Adidas, 8% to obrót giełdowy.

Właściciel City:Mansur ibn Zajid Al Nahajjan

Właściciel PSG: Qatar Sport Investment

Dziękuję, można się rozejść
  • Odpowiedz
chyba powinieneś zerknąć na listę main sponsorów realu


@szalony_kundel_lenina: jacy są główni sponsorzy Realu? Emirates, Adidas i HP - faktycznie same arabskie firmy. Poza tym, nie ma to jak porównywać arabskiego sponsora, który płaci klubowi rynkowe (albo zbliżone do nich) kwoty do szejka będącego właścicielem klubu, który może wpompować w drużynę dowolne ilości pieniędzy pochodzących ze sprzedaży ropy, bo aktualnie Finansowe Fair Play po prostu nie działa.
  • Odpowiedz
emirates airlines nie są "jednymi z wielu" i pompują w real niewyobrażalny dla większości klubów w la lidze hajs


@szalony_kundel_lenina: Adidas jako sponsor pompuje w Real więcej pieniędzy niż Emirates. Emirates płaci Realowi minimum 50mln euro rocznie, do 70mln euro w przypadku spełnienia określonych zmiennych. Adidas płaci Królewskim co rok 120 mln euro. Nie wiem czemu ma służyć porównanie do pozostałych klubów w La Lidze, gdzie cała dyskusja zaczęła się
  • Odpowiedz