Wpis z mikrobloga

Mircy pytanie z pozoru śmieszne, ale. Czy da się w jakiś sposób zastrzec adres dla chwilówek czy innych tego typu firm od pożyczek?

Mam kupione mieszkanie, w którymś kiedyś mieszkała osoba (nie była właścicielem mieszkania) mająca w nim zameldowanie, a w tej chwili nie mieszka w nim już około 6-7 lat. Z pół roku temu zaczęły przychodzić listy z firm typu szybkapozyczka czy jakiś link z wezwaniem do zapłaty - napisałem maila, że adresat nie mieszka i nie mam z nim żadnego kontaktu, na co firma kazała zignorować listy, tak zrobiłem. Co się stało? Ostatnio zaczęli mnie odwiedzać smutni panowie z innych firm windykacyjnych, które wykupiły dług, a dzisiaj przyszedł kolejny list z nowej firmy do zapłaty. Oczywiście tłumaczę wszystkim zgodnie z prawdą, że nie mam pojęcia kim jest ta osoba i nie mam do niej żadnego kontaktu.

Czy jako jedyny właściciel mieszka mogę zrobić coś więcej oprócz złożenia wniosku o wymeldowanie tej osoby? Bo w sumie ta osoba i tak może sobie podawać ten adres jako korespondencyjny firmom pożyczkowym.
#pytanie #prawo #dlugi #pozyczka #chwilowki #banki
  • 2
  • Odpowiedz