Wpis z mikrobloga

@MamByleJakiNick: Miras nie che cie zalamywac ale w przychodni uja zdzialasz.

To co w zabitej dechmi wiosce w austrii robi zwykly "bergdoktor" (taki koles od wszystkiego - i porod przyjmnie i kosc nastawi i ucho przeplucze) w tym kraju musi zrobic specjalista (laryngolog).
Dla innego lekarza to wiedza tajemna i niedostepna (wiem bo kilka razy przerabialem sytuacje w tym raz w austrii)

W polsce Ci tego w przychodni nie zrobia.

A
  • Odpowiedz
  • 0
@krytyk1205 próbowałem Aurivox 2-3 razy - skład 100% naturalna oliwa z oliwek, i nie jest lepiej(a nawet gorzej), myślę żeby pod prysznicem spróbować przepłukać

@gorzki99 nie no, u mnie, w małej mieścinie jest lepiej - laryngolog to do paru dni na NFZ, zdarzało się od ręki, oczywiście jeśli nie jest na urlopie, bo jest tylko jeden ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przychodnia, mam tu na myśli pielęgniarki+lekarze rodzinni -
  • Odpowiedz
@MamByleJakiNick: na własnym przykładzie - użyj wody utlenionej, czasem trzeba kilka razy zalać położyć się i niech tam bombelkuje. Też miałam niedawno taki problem i żadne preparaty nie zadziałały bo korek mi się zrobił i prawie #!$%@? dostałam. Woda utleniona do ucha kilka razy.
  • Odpowiedz
rzychodnia, mam tu na myśli pielęgniarki+lekarze rodzinni - nie przepłukają ucha?


@MamByleJakiNick: Nope.

Ostatnio jak dzwonilem po kilku to tylko w jednej mi powiedzieli ze w sumie to jest jeden lekarz ktory moze moglby to zrobic ale jest na urlopie.

W polsce musisz z tak skomplikowanym schorzeniem isc do specjalisty (jak mieszkasz w miescie 170k mieszkancow to w przychodni nie maja takiego specjalisty) - pojedz do austrii do wioski w gorach
  • Odpowiedz
@MamByleJakiNick: tak i spray do ucha nic nie dał, czysty olej w postaci oliwy też nie, płukanie strzykawką i ciepłą wodą uja dało. Zalej poleż trochę, będzie dziwne uczucie bo zacznie ci syczeć w uchu jakby gaz z butelki uciekał. Możesz spróbować opłukać ciepłą wodą (nie musi być strzykawka) może być zwykły prysznic tylko nie przesadzaj z ciśnieniem, to ma być delikatnie żeby niczego nie uszkodzić. Zrób kilka razy aż się
  • Odpowiedz
Woda utleniona do ucha kilka razy.


@MamByleJakiNick: współczuje dla mnie ta oliwa do zatkanego ucha to trochę niefart, wosk w uchu upłynnia się przy ciepłej temperaturze, ciepł wodai mydło teoretycznie powinno wystarczyć, może masz jakiś stan zapalny i zwężenie kanalika że się zaczęło coś gromadzić?
  • Odpowiedz
  • 0
@cyberyna zwężenie kanalika raczej nie. Ostatnio u laryngologa byłem miesiąc temu, bywałem też wcześniej, za każdym razem płukanie uszu i nic innego nie mówił. Teraz to aż trochę dziwne - w miesiąc jedno i drugie ucho mocno się zawoskowało, teraz próbując wodą z prysznica i oliwą odetkać zatkałem całkowicie, aż żyć się odechciewa od tego dyskomfortu ()
Mam nadzieję że jutro uda się dostać do lekarza, jak nie
  • Odpowiedz
  • 1
@krytyk1205 nie wiem czy to zasługa wody utlenionej, czy wody, ale kilka prób, wpuszczania wody utlenionej, potem płukania strzykawką, i wkońcu udało się odetkać, ulga że hej ()

Az chyba zrobię to samo z lewym dopóki nie jest w pełni zatkane
  • Odpowiedz