Wpis z mikrobloga

Czy w #dagrasso w lokalach daje się napiwki? Trochę mi trudno określić to miejsce jako typowa restauracja z obsługą. Czy to nie tak jakbym miał zostawiać napiwek w McDonald's... Pytam bo otworzyli mi nowy lokal a obsługa nawet nie wiedziała jak doliczyć do płatności kartą...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ashemar: z dagrasso to różnie bywało kiedyś z obsługą w zależności od lokalu. Ale to dawne czasy, a teraz to nie wiem. Były lokale z normalną obsługą kelnerską, koszyczkiem i nawet gumami orbit zamiast cukierków, ale były też takie, że prosili o podejście do kasy.
A czy zostawiasz napiwek to już Twoje decyzja. Najlepiej dawać gotówką bo z tym dodaniem do rachunku i płatnością kartą to może być ciężko -
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Vadzior podchodzę do lady i zamawiam na miejscu jak w MCD a nawet opłacam od razu kartą. Siadam i za chwilę dostaję pizzę i makaron na stół. I to tyle z obsługi vs inne restauracje. Tylko ten niepokój zostaje na zasadzie czy dobrze robię. Ale nawet przy ladzie nie mają słoika na napiwki czy coś.

Jestem zdania że obsługa powinna być wliczana w ceny dań i tyle. To pracodawca powinien płacić
  • Odpowiedz
@ashemar: ja ogolnie przestalem dawac napiwki :) mi nikt nie daje napiwkow ze pomoge rozwiazac czyjes problemy, kelner tak samo ma placone bo na tym polega jego praca :)
  • Odpowiedz