Wpis z mikrobloga

Motoryzacyjne Mirki, a więc staję przed dylematem kolejnego auta na 4 lata,
które wybrać, jak żyć... jeżdżę ok 50k rocznie, miasto - trasy, pół na pół...
Obecnie na daily mam skodę octavię wersję dopasioną z matrixami itp,
na wczasy jeżdżę Fiatem Freemontem. Jeżdzę głównie sam.
Co byście wybrali?


#motoryzacja #samochody
desmond-kill - Motoryzacyjne Mirki, a więc staję przed dylematem kolejnego auta na 4 ...

źródło: auta

Pobierz

Co wybrać?

  • Ford Focus Kombi Titanium X 1.0 EB 155KM Aut. MHEV 25.0% (22)
  • Skoda Octavia Kombi Selection 1.5 TSI 150KM Manual 55.7% (49)
  • Renault Austral SUV Evolution 1.3 140KM Aut. Hyb. 12.5% (11)
  • Renault Megane E-tech Evolution 130 KM, elektryk 6.8% (6)

Oddanych głosów: 88

  • 16
  • Odpowiedz
@desmond-kill: trzymając się podanej listy to octavia odpada ze względu na manualną skrzynię biegów, a megane - elektryk - wydaje się mocno ryzykowny przy takich dużych przebiegach rocznych (chyba, że wszystko po znanym terenie, znasz rozkład ładowarek i masz czas na picie kawy).

Zostaje austral i focus, gdzie w australu masz świetny silnik, a focus nie jest suvem. Tutaj miałbym dylemat, ale jeśli w całości przebiegu jest sporo autostrad to
  • Odpowiedz
@desmond-kill: Ten renault kosztuje 175k ale dodasz takie "ekskluzywne" dodatki jak nawigacja, składane lusterka czy podgrzewane fotele i masz cenę kilka razy mocniejszej tesli z lepszym zasięgiem, infotainmentem i dodatkowo ładowarkami tesla-only.

Jeśli już musi być tylko z tej listy to focus. Nie jest SUVem i ma automat.
  • Odpowiedz
@kimunyest95: a to już rozbija się mocno o indywidualne preferencje i potrzeby. Austral jest nowszą generacją niż Arkana co przekłada się na stylistykę, a do tego bardziej praktyczny bo nie traci się powierzchni wewnątrz auta na rzecz stylu coupe. Ja w tym wypadku zdecydowanie wolałbym australa ze słabszym silnikiem.
  • Odpowiedz
  • 1
@majk_emigrant: umówiłem się za tydzień we wtorek w Renault, Forda muszę też ogarnąć, przy moich przebiegach bardzo ważny jest komfort siedzenia, po 2 latach w Skodzie moje plecy tęsknią za amerykańcami, albo francuzami
  • Odpowiedz