Wpis z mikrobloga

@bit1: no tutaj to mocniejsza masa szpachlowa, gips szpachlowy. Lipnie to trochę z tymi płytkami tu wyszło bo nie zakryjesz teraz ramy i pewnie będzie ci to się z czasem kruszyć na tej pianie.
@bukszpryt zależy czy masz tynk czy na gładko szpaleta, pokaż elewację i te ubytki.
  • Odpowiedz
@bit1: szczerze? To od wewnątrz i zewnątrz można machnąć klejem do płytek i będzie działać. Nie wycinaj piany zbyt głęboko, na tyle żeby klej miał swoją warstwę, ale żeby nie utracić izolacji (możesz zatopić siatkę, żeby to wzmocnić)
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
Ok dzięki wszystkim za rady, będę. Tym walczył w takim razie masa szpachlowa. Zdjęcie jest przykładowe bo to akurat z łazienki a mam tych okien wymienionych kilkanaście.
  • Odpowiedz
@bukszpryt jakims klejem na bazie cementu. Jezeli nie ma tam otynkowanej elewacji to wystarczy klej do siatki. Jak jest tynk to oprocz tego trzeba pomyslec jak zamaskowac te ubytki
  • Odpowiedz
Pytanie brzmi czy teraz mam tą piankę wyciąć na równo z oknem i potem to zaszpachlowac masa szpachlowa?


@bit1, @bukszpryt masz to uciąć na równoz obu stron, następnie kupić membranę w płynie np https://www.soudal.pl/pro/produkty/powloki-i-plynne-membrany/plynne-membrany/soudatight-hybrid i wysmarować pianę szczelnie tak by ta membrana stykała się z ramą okna oraz murem. Zrobić to z dwóch stron od wewnątrz i od zewnątrz. Ramę okna wcześniej zabezpieczyć taśmą klejącą. Dopiero na tak przygotowane podłoże dajesz
  • Odpowiedz
@bukszpryt: nie jest za wyraźne zdjęcie, ale z tego co widzę nie ma tynku, jest na półgładko więc możesz to obrobić klejem do styropian/siatka i zatrzeć gąbką na mokro jak lekko podeschnie po drugiej warstwie tak około pół godziny do godzinki. Oklej sobie oczywiście ramę okna taśmą przed robotą na wysokości gdzie będzie koniec szpachlowania. Czemu takie odsunięcie ramy okna wyszło? Poprzednie było krzywo wstawione?
  • Odpowiedz
@Smarek37: Wszystko w tym mieszkaniu chyba było/jest krzywe. Zdjęcie wstawiałem na szybko z telefonu, może jak znajdę chwilę, to wkleję jakieś lepsze, bo trochę ich dzisiaj nacykałem.
Goście od okien próbowali wstawiać wszystko jak najrówniej, ale nie bawili się w żadne podkuwanie itp, więc jest jak jest. Będą tylko musieli przyjść na drobne poprawki, bo w dwóch miejscach są skrzydła zamienione miejscami = w dwóch zestawach po trzy skrzydła, środkowe miały
  • Odpowiedz