Wpis z mikrobloga

@Aerwin: Ja Ci mogę nawet wrzucić fakturę z tego - ciekawe, czy koledzy od 10k zrobią to samo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Robota wykonana w sierpniu 2022, czyli nawet mniej niż 2 lata temu. Ale fakt, że o auto dbałem na bieżąco i to był dopiero pierwszy raz, gdy taka konserwacja była potrzebna.
buntowniczaczupakabra - @Aerwin: Ja Ci mogę nawet wrzucić fakturę z tego - ciekawe, c...

źródło: 111

Pobierz
  • Odpowiedz
@AerwinRobie aktualnie robię samemu konserwę w #starelwisko i powiem Ci krótko. Epoksyd, materiały do szlifowania i czyszczenia, warstwa bitumiczna i woski w profile wyszły mnie w tym momencie jakieś 800-900 zł. Matematykę zostawiam Tobie. Pomyśl teraz ile musi kosztować usługa, jeśli chcesz zrobić dobrze czyli demontaż zawiasu montaż oraz ewentualne piaskowanie i malowanie zawiasu, co dla mnie jest obligatoryjne
  • Odpowiedz
Jak się o samochód dba to rudej nie będzie, chyba, że ta od śniegu, a wtedy koszt jest taki, jak podałem wyżej.


@buntowniczaczupakabra: dobry dowcip. Dbanie o samochód nie ma związku z rudą. Mazda stosuje kiepskie zabezpieczenie i kiepskie blachy. Musiałbyś samochód trzymać w garażu klimatyzowanym o odpowiedniej wentylacji i nie jeździć nim w zimie.
  • Odpowiedz
@ksiak: No właśnie nie - zwykły serwis miałem 2 tyg. wcześniej, na którym umawiałem się na konserwację podwozia. Tutaj wszystko, co na fv, to związane tylko z tym tematem + 1l oleju (w sumie nie wiem po co, bo wymianę miałem na tym wcześniejszym).
  • Odpowiedz
@ksiak: No bym tego nie powiedział - owszem, trzymam w hali garażowej, ale normalnie w zimę jeździłem i przez pierwsze 3 lata nie miałem problemów z rudą, dopiero po pierwszej "poważniejszej" zimie. I wtedy umówiłem się na konserwację podwozia. Poza tym co roku robię konkretne przeglądy - może kosztuje to więcej, ale przy każdej takiej akcji są sprawdzane miejsca, gdzie rdza może się pojawić i jeśli jest, to ją ogarniam.
  • Odpowiedz
. Tutaj wszystko, co na fv, to związane tylko z tym tematem + 1l oleju (w sumie nie wiem po co, bo wymianę miałem na tym wcześniejszym).


@buntowniczaczupakabra: nie, ta faktura jest z czego innego. Tam nie ma nic związanego z konserwacją. Ta faktura pokazuje, że zapłaciłeś 1.5k za wymianę oleju w ASO z uszczelnieniem pokrywy rozrządu.
  • Odpowiedz
Tu masz fv z serwisem i olejem


@buntowniczaczupakabra: ta pokazuje serwis olejowy, plus wymianę płynu hamulcowego plus odgrzybianie klimy oraz darowiznę dla Mazdy w kwocie 504.30 za ewentualną możliwość skorzystania z gwarancji na perforację nadwozia jeżeli dziura wyjdzie na wylot :d

Z mojego punktu widzenia, Ty nie masz pojęcia za co płacisz w ASO. Należy zadać pytanie jakim cudem stać Cię na to skoro nie rozumiesz faktur i płatności. Czym
  • Odpowiedz
@ksiak: Kurka, faktycznie - zacząłem szukać książeczki "gwarancyjnej" na konserwację i jak już do niej się dokopałem, to zobaczyłem, że to nie było 2 lata temu w sierpniu, a w 2020 w listopadzie. :o Ale kwota się zgadza, bo wtedy wyszło mnie to 1450,05 zł brutto.
  • Odpowiedz
@Aerwin: jak za 2k znajdziesz kogoś kto wyjedzie ci z wydechem, tylnym wózkiem zawieszenia i bakiem paliwa to pogratuluje. Już widzę jak wszystkie śruby w Maździe 6 2 generacji się odkręcają bez problemu i żadna się nie urywa. Aż się sam do siebie uśmiecham jak piszę ten post. XD
  • Odpowiedz